Jak odpisać na ofertę pracy zastanawia się chyba każdy, kto kiedykolwiek starał się o jakąkolwiek pracę. Chcemy wypaść jak najlepiej, by nasz potencjalny pracodawca zainteresował się naszym CV. Chcemy w takim przypadku pokazać siebie jako pracownika, który jest tej firmie właśnie potrzebny.

Odpowiedź na ofertę pracy na pewno nie może być automatyczna, musi być dostosowana do ogłoszenia, które zostało zamieszczone przez pracodawcę. Nie powinniśmy hurtowo wysyłać naszych dokumentów do kilku pracodawców, nawet z tej samej branży, gdyż nigdy oferty pracy nie są identyczne.

W naszej odpowiedzi w CV powinniśmy wykazać dlaczego to własnie nas powinno się zatrudnić

Jak odpisać na ofertę pracyWażne jest, by zainteresować pracodawcę lub rekrutera naszą ofertą. Przy przygotowywaniu dokumentów musimy też zwrócić uwagę czy to duża firma, czy firma rodzinna, bo od tego zależy jak będzie wyglądał proces rekrutacji. W firmach rodzinnych często do odpowiedzi na oferty podchodzi się bardzo emocjonalnie, bo robi to przeważnie właściciel firmy, który przyjmuje nowego pracownika jak do rodziny. Musimy więc pamiętać o tym. że w takich przypadkach na pewno będzie zwracana uwaga na szczegóły ważne z punktu widzenia firmy i rodziny, która się nią zajmuje. Jeśli mamy do czynienia z dużą firmą, bardzo prawdopodobne jest to, że po drugiej stronie znajduje się specjalista od rekrutacji i z naszych dokumentów jest w stanie wiele wyczytać.

Jak odpisać na ofertę pracy, by pracę uzyskać?

Na pewno musimy zapoznać się w miarę możliwości z funkcjonowaniem danej firmy. Dzisiaj jest to łatwiejsze – mamy dostępne strony firm, fora internetowe, strony facebook’owe, na których możemy znaleźć wiele informacji i wykorzystać je w skonstruowaniu odpowiedniej odpowiedzi na ofertę. Nie możemy też sobie pozwolić na pomyłki. Często zdarza się, że wysyłamy naszą odpowiedź do błędnego pracodawcy, bo pomyliliśmy mail, albo załącznik. Nasze szanse na uzyskanie pracy są wtedy zerowe.

Przy pisaniu odpowiedzi na ofertę pracy, pamiętajmy o tym, żeby nie przesadzić z informacjami, nie być zbyt protekcjonalny czy infantylny. Musimy dostosować nasz język do naszego wieku i pozycji społecznej, pamiętając o tym, że nasza odpowiedź jest oficjalnym dokumentem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here