Kiedy skończymy pisanie pracy licencjackiej musimy zabrać się za czynność techniczne takie jak napisanie bibliografii, wypisanie słów kluczowych, sporządzenie spisu treści oraz ponumerowanie stron. Ta ostatnia czynność może nie być do końca intuicyjna i niektórym osobom może sprawić trochę trudności. Nie jest to nic trudnego, musimy jednak wiedzieć, gdzie znajdują się narzędzia umożliwiające nam numerację.

Jak ponumerować strony w pracy licencjackiej?

Jeśli mamy już otwarty w programie Microsoft Word dokument z naszą pracą, musimy kliknąć opcję „Wstawianie”, która znajduję się na pasku w górnej części programu. Następnie znajdujemy poniżej opcję „Numery stron”, gdzie możemy wybrać pasującą nam lokalizację i styl. Mamy do wyboru umieszczenie numerka na górze strony, na dole, na bocznych marginesach oraz w bieżącym położeniu. W pracy licencjackiej numer strony powinien znajdować się na dole. Możemy wybrać, czy chcemy, aby był w prawym dolnym rogu lub po środku strony. Jednak częściej wybiera się raczej środek strony.

Jak ponumerować strony w pracy licencjackiej?To niestety jeszcze nie koniec. Nie chcemy przecież, żeby numer strony znajdował się też na stronie tytułowej czy stronie ze spisem treści. Numerację powinniśmy rozpocząć od pierwszej strony, gdzie rozpoczyna się konkretny tekst pracy, najczęściej będzie to strona ze wstępem. Musimy pamiętać, że na tej stronie powinno się pojawić oznaczenie strony pierwszej, a nie takiej, jaką jest ona w rzeczywistości w pliku dokumentu (czyli np. trzeciej czy czwartej). Aby to zrobić prawidłowo musimy znów otworzyć pozycję „Numery stron”, a następnie wybrać „Formatuj numery stron”. Z widocznego okienka należy skorzystać z opcji znajdującej się u dołu – „Rozpocznij od”. Wszystko zatwierdzamy przyciskiem „OK”, a potem klikamy w krzyżyk z opcją „Zamknij nagłówek i stopkę”. To wszystko, nasza numeracja stron jest już gotowa.

Od teraz będziemy wiedzieli, jak ponumerować strony w pracy licencjackiej. Oczywiście tak samo zrobimy to pisząc pracę inżynierską, magisterską czy też doktorską.

[Głosów:314    Średnia:2.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here