Nigdy nie jest za późno na ubezpieczenie swojego zdrowia lub życia. Nawet jeśli masz więcej, niż 65 lat – towarzystwa ubezpieczeniowe mają dla Ciebie ofertę, która zabezpieczy Twoje finanse oraz byt Twoich bliskich. Sprawdź, jak znaleźć dobre ubezpieczenie dla seniora w Ursynowie.

Oferta dla osób po 65. roku życia

Jeszcze kilkanaście lat temu towarzystwa ubezpieczeniowe ze względu na wysokie ryzyko nie były skłonne zawierać polis na życie z osobami, które miały 65 lat i więcej. Obecnie nasze społeczeństwo jest starzejące się (ponad 7 mln ludzi to osoby właśnie po 65. roku życia), średnia wieku kobiet i mężczyzn wzrasta, jak i poziom medycyny, dlatego firmy ubezpieczeniowe wprowadziły do swoich ofert produkty dla seniorów. Oczywiście warunki takiej polisy są inne, niż w przypadku osób znacznie młodszych.

Ubezpieczenie dla seniorów w Ursynowie – co obejmuje?

Ubezpieczenie na życie dla seniora to produkt, którego celem jest zapewnienie środków do życia najbliższej rodzinie po śmierci starszej osoby. To rozwiązanie, które nie tylko pozwala pokryć koszta pochówku czy transportu ciała, ale również np. utrzymać dotychczasowy poziom życia czy spłacić zobowiązania, które senior po sobie pozostawił. Niektóre firmy proponują jedną polisę dla małżeństwa, dzięki czemu stawka jest niższa niż w ramach dwóch osobnych umów. W tego typu ubezpieczeniach warto zwrócić uwagę na wyłączenia odpowiedzialności, czyli sytuacje, w których towarzystwo nie wypłaci odszkodowania. Zazwyczaj dotyczą one takich zdarzeń jak samobójstwo czy spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu.

Ponadto towarzystwa oferują pakiet medycznego Assistance, którego celem jest zapewnienie opieki w ramach np. powrotu do domu tuż po operacji, gdy senior nadal wymaga obecności pielęgniarki. Ponadto senior może wykorzystać polisę NNW, czyli od następstw nieszczęśliwych wypadków. Ubezpieczenie to chroni przed finansowymi konsekwencjami trwałego uszczerbku na zdrowiu, np. wskutek złamania nogi. Nie obejmie jednak zawału serca i innych chorób krążenia, które są najczęstszą przyczyną zgonu w Polsce.

Ile kosztuje ubezpieczenia dla seniora w Ursynowie?

Na koszt miesięcznej składki ubezpieczenia dla seniora wpływają takie czynniki jak:

  • wiek seniora. Towarzystwa zgadzają się ubezpieczenie osób do 85. roku życia,
  • przebyte choroby – jeśli towarzystwo rezygnuje z badań i szczegółowego wywiadu, składka będzie droższa,
  • wybrane dodatkowe usługi,
  • suma ubezpieczenia, która waha się od 5 do 80 tysięcy złotych. Im wyższa suma, tym wyższa składka.

W związku z wymienionymi warunkami ubezpieczenie miesięcznie dla seniora w Ursynowie zaczyna się od ok. 100 zł. W tym miejscu warto zwrócić uwagę na to, iż połączenie bardzo niskiej składki (poniżej 100 zł) i wysokiej sumy ubezpieczenia (np. 100 tys. zł) prawdopodobnie oznacza bardzo wąski zakres polisy lub nierzetelną firmę.

Wywiad medyczny

W przeciwieństwie do polis na życie dla osób młodszych, seniorzy w wielu wypadkach nie muszą wypełniać długich ankiet na temat zdrowia czy poddawać się dodatkowym badaniom. Ma to swoje uzasadnienie. Towarzystwa uznają, że osoba po 65. roku życia z pewnością ma już za sobą poważną chorobę czy hospitalizację, w związku z czym szczegółowe badania nie mają większych przesłanek. Wystarczy prosta i jasna ankieta, w której senior przedstawi swój stan zdrowia.

Masz powyżej 65 lat i chcesz się ubezpieczyć? Skontaktuj się w Ursynowie z biurem Eurofinance. Znajdziemy dla Ciebie najkorzystniejszą ofertę spośród propozycji kilkunastu towarzystw ubezpieczeniowych – w ramach jednej rozmowy!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here