Rynek e-commerce stale się powiększa, co przekłada się także na większe zapotrzebowanie na usługi firm kurierskich. Coraz więcej osób prywatnych także sprzedaje swoje rzeczy za pośrednictwem portali aukcyjnych, co nie pozostaje bez wpływu na zapotrzebowanie na tego typu usługi. Jednym z najlepszych sposobów na nadawanie przesyłek jest korzystanie z usług brokerów firm kurierskich.

Kim jest broker firm kurierskich?

Brokerami nazywane są firmy takie jak Sendit.pl, które pozwalają na wygodne wycenienie i wykupienie usługi przewozowej przesyłki u kilku firm kurierskich jednocześnie. Posiadają one swój osobny cennik, często z korzystniejszymi cenami niż bezpośrednio u Przewoźników. Oto trzy zalety korzystania z usług brokerów kurierskich:

1. Bez zbędnych formalności 

Brokerzy firm kurierskich nie wymagają podpisywania umów na czas określony lub szacowania miesięcznego wolumenu przesyłek. Jest to niezwykle korzystne w przypadku firm, które nie mają jeszcze ugruntowanej pozycji na rynku oraz klientów indywidualnych, którzy nadają paczki sporadycznie.

2. W konkurencyjnych cenach

Ceny, które oferują swoim klientom brokerzy są znacznie bardziej konkurencyjne niż ceny, które można uzyskać korzystając bezpośrednio z oferty firmy kurierskiej (na podstawie jednorazowego zlecenia, a nie umowy stałej). Wynika to z tego, że brokerzy pracują z kurierami na zasadach partnerskich, mając własne umowy. Dzięki temu, że z usług brokera korzystają tysiące osób, może on uzyskać dla nich lepsze stawki.

3. Najwygodniej

Wiodący brokerzy, tacy jak Sendit.pl udostępniają swoim klientom szereg udogodnień, takich jak m.in. możliwość integracji za pomocą API czy importu zleceń przez CSV. Dzięki temu przedsiębiorcy otrzymują pełną funkcjonalność w najlepszej możliwej cenie, bez stałych zobowiązań. Klienci indywidualni mogą zaś korzystać m.in. z zaawansowanego trackingu lub zintegrować Sendit.pl ze swoim kontem na Allegro. 

Brokerzy firm kurierskich mają wiele do zaoferowania swoim klientom. Warto przetestować, jak dokładnie wygląda składanie zleceń przez tego typu platformy i przekonać się, jak proste i intuicyjne może być nadawanie przesyłek.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here