Marzysz o posiadaniu własnego samochodu? A może z jakichś powodów – na przykład kradzieży lub szkody całkowitej – zostałeś bez auta na dłuższy czas, a jest Ci ono niezbędne do pracy? W takiej sytuacji, godnym zainteresowania pomysłem jest zdecydowanie się na samochód na abonament. To dosyć nowa koncepcja w naszym kraju, jednak staje się coraz popularniejsza. Co warto o niej wiedzieć?

Samochód na abonament – na czym polega?

Auto na abonament to swojego rodzaju wynajem długoterminowy. Abonament jest opłatą miesięczną, którą należy uiszczać za korzystanie z pojazdu. Wbrew pozorom, nie jest to taka zupełna nowość – większość z nas ma telefon, telewizor lub Internet na abonament. Na podobnie zasadzie, można też cieszyć się z użytkowania samochodu. Umowę taką zazwyczaj zawiera się na rok, chociaż niektóre firmy takie jak Carberry pozwalają na zakończenie umowy po upływie 6 miesięcy, bez dodatkowych kosztów. Jak wygląda cały proces? Na początku należy wybrać samochód oraz pakiet, który jest najlepiej dostosowany do naszych potrzeb, a następnie podpisać umowę wstępną. Samochód jest wtedy do odebrania już po kilku dniach, po wpłaceniu pierwszej opłaty. Przez określony czas, można z niego korzystać, nie przejmując się niczym. Prawie nowe, sprawne auto zapewnia bezproblemowe użytkowanie – bardzo często przeglądy okresowe oraz ewentualne opłaty są pokrywane przez miesięczne wpłaty. A co, jeśli auto się zepsuje? Firma zapewnia nam wtedy samochód zastępczy. Jak widać, rozwiązanie takie jest bardzo komfortowe oraz pozwala zaoszczędzić czas i nerwy.

Użytkowanie samochodu na abonament – co warto wiedzieć?

Czy każdy może skorzystać z tego nowatorskiego rozwiązania? Głównymi wymaganiami jest posiadanie prawa jazdy oraz pełnoletność. Z oferty mogą skorzystać zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorstwa. Rozwiązanie to daje wiele możliwości – na przykład autem bez problemu można wyjeżdżać za granicę, na wakacje z rodziną lub wyjazd służbowy. To doskonałe rozwiązanie, dla każdego, kto zastanawia się nad posiadaniem własnego auta, ale boi się przyjąć na siebie zobowiązania. Opcja taka jest bardzo atrakcja dla osób, których nie stać na zakup nowego samochodu, jednak potrzebują pojazdu, aby dojeżdżać do pracy. Niskie miesięczne raty są niemal nie odczuwalne, natomiast korzyść i wygoda, jaką oferuje niemal nowe auto – nie do opisania. Nic dziwnego, że z usług tych korzysta coraz więcej osób – rozwiązanie to daje wolność, komfort i oszczędność czasu. Pozytywne opinie setek zadowolonych użytkowników samochodów na abonament są wyraźnym dowodem na to, że być może ta nowatorska idea stanie się standardem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here