Prace interwencyjne co to jest? Osoby długotrwale bezrobotne, które są zarejestrowane w Powiatowych Urzędach Pracy przez okres dłuższy niż sześć miesięcy, a przy tym wykazujące się aktywnym poszukiwaniem pracy mogę liczyć na kilka rodzajów pomocy ze strony Urzędów Pracy. Należą do nich między innymi bezpłatne szkolenia – pozwalające nabyć lub podnieść swoje umiejętności. Po to aby łatwiej było im w przyszłości znaleźć i podjąć samodzielnie prace, staże finansowane ze środków unii europejskiej, a także prace interwencyjne.

Prace interwencyjne co to jest?

Prace interwencyjne co to jestPrace interwencyjne co to jest – wielu z nas zadaje sobie to pytanie. Otóż należą do nich głównie prace porządkowe wykonywane na świeżym powietrzu, w parkach bądź placach zabaw i innych obszarach miejskich użytku publicznego. To także dbanie i pielęgnacja zieleni miejskiej oraz prace porządkowe i sprzątanie obiektów takich jak hale sportowe czy domy kultury. Wynagrodzenie za tego typu pracę jest dosyć niskie. I zwykle nie przekracza połowy najniższego krajowego wynagrodzenia. Jednak dzięki nim osoby bezrobotne mają możliwość zarobienia tych niewielkich sum pieniędzy oraz przebywania wśród ludzi i obcowania z nimi.

Obowiązki pracodawcy

Podczas wykonywania prac interwencyjnym bardzo ważnym jest aby pracodawca zapewnił swoim pracowników posiłki profilaktyczne oraz gorące napoje w sezonie zimowym czyli od listopada do marca. Warunkiem uzyskania takiej pomocy jest udowodnienie przez pracownika, że jego straty energetyczne podczas swojej zmiany wynoszą powyżej tysiąca kalorii. A temperatura powietrza musi wynosić poniżej dziesięciu stopni Celsjusza. W ramach posiłków i napojów regeneracyjnych pracodawca ma obowiązek zapewnić przynajmniej jeden ciepły posiłek swoim pracownikom. Taki, którego dawka energetyczna wynosi ponad tysiąc kalorii oraz dostarczać im ciepłe napoje w postaci kawy lub herbaty. W zależności od indywidualnego zapotrzebowania każdego pracownika. Ponadto obowiązkiem każdego pracodawcy jest zapewnienie swoim pracownikom nieograniczonego dostępu wody nadającej się do picia niezależnie od pory roku.

Aby uzyskać więcej informacji na temat robót i prac interwencyjnych najlepiej w wyszukiwarce internetowej wpisać frazę ,,prace interwencyjne co to jest” bądź też poszukać szczegółowych informacji na ten temat na stronach Powiatowych Urzędów Pracy lub też pomniejszych Gminnych Centrów Pracy lub zapytać bezpośrednio w swojej lokalnej placówce – adekwatnej do aktualnego miejsca zameldowania pobytu stałego.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here