Dla wielu z nas nasza codzienna praca wiąże się z ogromnym stresem wynikającym głównie z nadmiaru obowiązków, a także z gęstej atmosfery panującej w miejscu pracy. Czasem zadajemy sobie wówczas pytanie jak nie zwariować w pracy. Zadanie to nie jest proste, niestety jednak musimy temu podołać aby zachować zdrowie psychiczne na odpowiednim poziomie.

Jak nie zwariować w pracy?

Jak nie zwariować w pracyZastanówmy się zatem jak zachowywać się w pracy aby nie dać się stresowi. Jak nie zwariować w pracy? Przede wszystkim każdy z nas potrzebuje, nawet podczas wykonywania obowiązków zawodowych, chwili wyciszenia. Odcięcie się od atmosfery panującej w miejscu pracy jest czasami warunkiem koniecznym aby zachować zdrowie psychiczne. Dlatego też jeśli masz tylko taką możliwość to warto założyć słuchawki i puścić sobie przyjemną muzykę. Oczywiście nie w każdym miejscu pracy można pozwolić sobie na noszenie słuchawek. Jednak jeśli pracujesz w biurze i twoja praca polega głównie na pracy z komputerem a nie na interakcji z innymi osobami to zdecydowanie warto abyś zarzucił sobie słuchawki i puścił jakąś przyjemną muzykę czy też może radio informacyjne które pozwala się całkowicie odciąć od atmosfery panującej w pracy.

Jak poradzić sobie z nadmiarem obowiązków w pracy?

Oczywiście nie zawsze zła atmosfera w miejscu pracy jest przyczyną stresu. Często również nadmiar obowiązków jaki narzucają na nas pracodawcy sprawia że żyjemy w dużym stresie i zastanawiamy się jak z tej sytuacji wybrnąć. W takim wypadku przede wszystkim powinniśmy być mocno asertywni i kiedy widzimy że pracodawca dodaje nam zbyt dużą ilością obowiązków po prostu powinniśmy odmówić.

Oczywiście może się wiązać dla nas z dużymi przyjemnościami albowiem odmówienie wykonywania obowiązków zawodowych jest jest piętnowane choćby przepisami kodeksu pracy. Niemniej jednak nie chodzi tutaj o zwykłe powiedzenie “nie” pracodawcy tylko o podjęcie z nim rozmowy i wyjaśnienie sytuacji że nowe obowiązki nas przytłaczają i w zasadzie tracimy dużo na wydajności a także na zdrowiu psychicznym. Wydaje się że taka szczera rozmowa z pracodawcą może przynieść pożądane skutki.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here