Umowy w formacie PDF to bardzo wygodne rozwiązanie, po które chętnie sięgają przedsiębiorcy i klienci indywidualni. Dlaczego warto rozpocząć podpisywanie dokumentów PDF za pomocą dedykowanej platformy online? Rozważmy zalety takiego rozwiązanie oraz prześledźmy, jak krok po kroku wygląda proces składania e-podpisów.

Podpisywanie umowy online – dlaczego warto?

Podpisywanie umów PDF śmiało można nazwać technologią, która na stałe zagościła w świadomości przedsiębiorców oraz przedstawicieli sektora prywatnego. Rozpoznawalny format pliku umożliwia wygenerowanie czytelnej treści, którą łatwo otworzymy na wielu urządzeniach. Obecnie nawet najprostsze smartfony z łatwością poradzą sobie z wyświetlaniem umów PDF.

Podpis PDF online to także niebywała wygoda. Dostarczenie kopii dokumentu wszystkim zainteresowanym stronom trwa zaledwie chwilę – tyle, ile dostarczenie mejla do skrzynki odbiorczej kontrahenta. Oszczędność czasu, jaką zapewnia podpisywanie umowy online jest zauważalna szczególnie wtedy, gdy sprzedający lub zleceniodawca i druga strona umowy mieszkają daleko od siebie.

Z punktu widzenia wolnych zawodów lub osób pracujących zdalnie, podpisanie dokumentów elektroniczne to oszczędność środków, sił i czasu. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, takim jak zaawansowany i kwalifikowany podpis elektroniczny, nie ma obaw co do tożsamości osoby podpisującej dokument. Zaawansowane systemy ochrony i szyfrowania danych zapewniają pełną poufność, dlatego każdorazowe podpisywanie dokumentów PDF jest operacją w 100% bezpieczną.

Jak podpisać umowę przez internet?

Narzędziem, które pozwala dopełnić formalności online jest podpisywarka PDF – platforma, która gwarantuje bezpieczeństwo przesyłanych danych i ma możliwość zweryfikować tożsamość stron umowy. Sposób działania narzędzi do podpisywania PDF online jest naprawdę prosty. Zwykle obejmuje 3 kroki:

  • Upload pliku PDF z gotową umową, wykorzystując intuicyjną funkcję „Przenieś i upuść”
  • Określenie kontrahenta (lub kontrahentów) oraz jego roli
  • Podpisanie umowy z wykorzystaniem bezpiecznego podpisu elektronicznego

Skorzystaj ze sprawdzonej podpisywarki PDF

Chociaż na rynku funkcjonują różne rozwiązania, podpisywanie umowy online to proces, który wymaga bezpiecznego połączenia i sprawdzonych metod. Jedną z polecanych platform, bezproblemowo obsługujących umowy PDF jest Umownik. Umożliwia on nawet dodawanie do wiadomości, jaką otrzyma kontrahent, załączników multimedialnych, na przykład plików wideo. Ta popularna podpisywarka PDF na swojej stronie internetowej prezentuje krótki film instruktażowy, pokazujący jak w szybki sposób wrzucić i wysłać drugiej stronie dokument online. Co ważne, podpisywanie dokumentów PDF w ten sposób pozwala na szybkie zawarcie umowy, na przykład na sprzedaż produktu lub świadczenie określonej usługi.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here