Decydując się na kredyt hipoteczny, musisz mieć na uwadze wymóg posiadania wkładu własnego. Takie rozwiązanie stanowi dla banku pewien rodzaj zabezpieczenia. Takim sposobem kwota, która została wpłacona obniża sumę kredytu. Pamiętaj, że im wyższy wkład własny, tym niższy będzie koszt kredytu. Jeśli potrzebujesz profesjonalnej pomocy w kredytowych kwestiach, na stronie SprawdzonyEkspert.pl znajdziesz specjalistę, który doradzi Ci, przeanalizuje stan Twoich finansów oraz wybierze dla Ciebie najlepszą ofertę.

Wysokość wkładu własnego

Wysokość wkładu własnego jest zależna od danego banku. Zazwyczaj wymagana wysokość wkładu własnego sięga wyżej 20% wartości nieruchomości. Dla ułatwienia, można zobrazować to na przykładzie. Masz zamiar kupić nieruchomość wartą 300 tysięcy złotych, dlatego najlepiej gdybyś posiadał już 60 tysięcy złotych. Do tych sum należy doliczyć jeszcze dodatkowe koszty, które pojawią się z czasem. Niestety, pandemia przyczyniła się do tego, że banki zwiększyły wymagany wkład własny do 30%.

Kredyt gotówkowy a wkład własny

Marzysz o kredycie, ale nie posiadasz wystarczającej sumy na wkład własny? Zapewne, pierwsze o czym myślisz, by zdobyć jak najszybciej pieniądze to kredyt gotówkowy. Niestety, rzeczywistość bywa brutalna i tak jest też w tym przypadku. Nie ma możliwości zaciągnięcia kredytu gotówkowego na wkład własny. Nawet gdyby udało Ci się zaciągnąć kredyt gotówkowy na pretekstowy cel, bank może zażądać potwierdzenia, że wkład nie pochodzi z kredytu. Z łatwością instytucja finansowa sprawdzi to w rejestrze BIK. Na zdolność kredytową wpływa posiadane przez Ciebie zobowiązanie.

Konsekwencje płynące z zaciągnięcia kredytu w celu uzyskania wkładu własnego

Zatajenie przed bankiem zaciągnięcia kredytu na poczet wkładu własnego wiąże się z poważnymi konsekwencjami. Bank ma dostęp do baz kredytowych, więc bez problemu zorientuje się, że masz kredyt. Z łatwością ustalona zostanie również jego wysokość. Bank może sprawdzić także w jakim czasie podpisana została umowa kredytowa. W dokumencie z kolei poświadcza się, że środki z wkładu własnego nie pochodzą z kredytu. Musisz liczyć się z tym, że jeśli okłamiesz bank, grożą Ci konsekwencje karne oraz zerwanie umowy kredytowej.

Wysokość wkładu własnego

Co może być wkładem własnym przy kredycie hipotecznym?

Kredyt gotówkowy z całą pewnością nie jest najlepszym rozwiązaniem jeśli chodzi o posiadanie wkładu własnego. Pocieszające jest jednak to, że może nim być darowizna od rodziny. Jeśli Twoi najbliżsi są w stanie  pomóc Ci w ten sposób, to warto z tego skorzystać. Jeśli będzie to darowizna od najbliższych członków rodziny to nie zostanie ona opodatkowana. Twoim obowiązkiem jest jednak ją zgłosić. Wkład własny niekoniecznie musi oznaczać pieniądze. Mogą nim być również nieruchomości np. dom Twoich rodziców. Decyzja o kredycie jest poważnym krokiem. Jeśli wyżej wymienione rozwiązania nie są dla Ciebie, możesz poczekać do momentu, aż uda Ci się zgromadzić pieniądze. Pamiętaj, że mniejsza suma kredytu, to niższy jego koszt całkowity.

Kredyt przyprawia Cię o zawrót głowy? Nie wiesz jakie kroki podjąć, aby go uzyskać? Z pomocą spieszą eksperci, którzy na finansach znają się najlepiej. Na portalu SprawdzonyEkspert.pl znajdziesz profesjonalistów, dla których najważniejsze jest zadowolenie klienta. Wybór jest naprawde duży. Jeśli nie wiesz, na którego specjalistę się zdecydować, pomocne okażą się ich wizytówki. Znajdziesz tam informację jakiego rodzaju usługi finansowe świadczy dany ekspert, możesz przeczytać rekomendacje innych klientów oraz porady. W przypadku, gdy zdecydujesz się na wybranego fachowca, wystarczy tylko wypełnić formularz kontaktowy lub po prostu zadzwonić. Specjaliści finansowi są rzetelnie przygotowani do wykonywania swojego zawodu. Cechują się indywidualnym podejściem do klienta oraz wysoką kulturą. Posiadają wiedzę, doświadczenie i odpowiednie kwalifikacje. Razem z nimi osiągniesz swój cel.

Partnerem merytorycznym materiału jest https://sprawdzonydoradca.pl/doradcy

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here