Jako położna zajmuje się pomocą lekarzom oraz matce przy przyjmowaniu na świat nowego życia. Jest to zajęcie, któremu towarzyszy ogromny zaszczyt, ale i tym samym odpowiedzialność. Czy taka praca może być również dobrze płatna? Przekonaj się, od czego zależy wynagrodzenie położnej oraz jakie są jej zarobki! 

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/ile-zarabia-polozna/

Od czego zależą zarobki położnej?

To, ile jesteś w stanie zarobić co miesiąc za swoją pracę wynika z wielu czynników. Przede wszystkim i zależy to od miejsca, w którym jesteś zatrudniony. Nieco inaczej będą płaciły nam szpitale, przychodnie czy prywatne szkoły rodzenia. Nie ma reguły też co do tego, czy więcej jesteśmy w stanie zarobić pracując w szpitalu publicznym czy prywatnym. Istnieje wśród nich duża różnorodność zależąca od regionu oraz zamożności samorządów, pod który podlega dana placówka. Więcej zarobimy z pewnością, jeżeli posiadamy dłuższy staż pracy lub posiadamy specjalizację.

Ile zarabia położna?

Można wymienić tyle przykładów wynagrodzenia, Ile w Polsce jest położone. Mając jednak tę stawkę, przeciętne wynagrodzenie położnej w naszym kraju wynosi około 4142 zł brutto. Takie informacje podaje nam Główny Urząd Statystyczny. Możliwe, że GUS uwzględnia zarobek, który uzyskuje położna. Ten zaś jest sumą wszystkich jej miejsc zatrudnienia oraz form dorabiania sobie. Inne dane podane są przez badania wykonane rokrocznie przez serwisy branżowe. W takich stron okazuje się, że aż połowa położnych zarabia kwoty zaczynające się 2418 zł – 3506 zł brutto. Jest to jednak mediana, wynikająca z tego, że połowa wszystkich położnych zarabia poniżej lub poniżej tego pułapu. Jest to jednak kwota wynikająca z jednego etatu.

Ile przykładowo zarabia położna? – ceny usług prywatnej położnej

Jeżeli pracujemy w sektorze usługowym, dość wymiernym czynnikiem, który wpływa na wysokość naszego wynagrodzenia jest cena. Typowy kurs w szkole rodzenia jest to wydatek od 40 do 60 zł za wykład. Tyle płacimy, jeżeli chcemy uczyć się w grupie. Indywidualne podejście wymaga dopłaty około 20 do 40 zł więcej. Kurs udzielania pierwszej pomocy noworodkowi jest to wydatek 50 zł. Porady, które udzielane są młodym matkom dotyczące laktacji, położnictwa czy zdjęcia szwów jest to wydatek znajdujący się w przedziale od 30 do 100 zł. Jeżeli potrzebujemy dodatkowo indywidualnej opieki położnej podczas swojego porodu płacimy za usługę od 400 do 1000 zł.

Zobacz też: http://www.sistars.pl/w-jaki-sposob-zostac-optykiem/

[Głosów:37    Średnia:2.2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here