W przemyśle, a zwłaszcza w budowlance powszechną praktyką jest łączenie ze sobą różnych elementów konstrukcji. Osobom, które wykonują tego typu zadania zależy na tym, by efekty ich pracy były przede wszystkim trwałe, czyli, żeby spojone części trzymały się mocno i stabilnie. Często profesjonalne wykonanie połączenia ma ogromne znaczenie dla zdrowia, a nawet życia ludzkiego, więc nie można sobie pozwolić nawet na najmniejszy błąd. Do fachowego łączenia elementów wykorzystuje się m.in. nity, zaś do ich obsługi specjalne urządzenia zwane nitownicami. Kiedy i jak prawidłowo nitować elementy metalowe? Znajomość podstawowych zasad bezpieczeństwa i higieny pracy w tej materii jest kwestią kluczową. Dlatego warto sobie zdawać sprawę z kilku podstawowych rzeczy.

Kiedy potrzebne jest nitowanie metali?

Nitowanie nie jest wcale tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Tej metody używa się do łączenia metali między sobą, ale także metali z innymi materiałami, jak chociażby tworzywa sztuczne. Obsługi urządzeń nitujących również szybko i sprawnie można się nauczyć. Nitowanie to metoda znana już w czasach starożytnych i do dziś chętnie wykorzystywana. Nity służą do łączenia zarówno małych przedmiotów metalowych , jak i potężnych konstrukcji, jak mosty, maszyny przemysłowe czy szkielety budynków. Elementy te muszą zatem być naprawdę twarde i solidne, by były w stanie wytrzymać ogromne obciążenia. Nitowanie wykorzystuje się w wielu przedsiębiorstwach i halach produkcyjnych, warsztatach wytwórczych i zakładach naprawczych. Jest to technika stosowana naprawdę na bardzo szeroką skalę.

Produkty służące do efektywnego nitowania

Na rynku występuje wiele rodzajów nitów w zależności od ich przeznaczenia. Bardzo klasyczne części służą do prostszych prac, zaś nowoczesne nity specjalistyczne często doskonale korespondują z potrzebami wybranej branży. Wiele osób decyduje się na nity zakręcane z nakładkami. Polecamy wysokiej klasy nitonakrętki nierdzewne dla każdego, kto potrzebuje części do konkretnego przedsięwzięcia. W sklepach są dostępne np. tzw. nity przebiciowe, które są popularne w branży motoryzacyjnej. Obok nitonakrętek używa się również tzw. nitów zrywalnych.

Jak wykorzystuje się nitownice?

Nity zrywalne, czyli jednostronnie zamknięte, składają się z dwóch części i idealnie nadają się do nitownic automatycznych, które w dzisiejszych czasach cieszą się dużym zainteresowaniem. Nitowanie za pomocą urządzenia polega na tym, że nit znajdujący się w nitownicy na prawie całą długość swojego rdzenia, jest osadzany w wywierconym uprzednio otworze. W wersji manualnej lub automatycznej można używać również nitownicy do nitonakrętek. Nitownice zapewniają komfortową i bezpieczną pracę.

Funkcjonalne części wysokiej jakości

Nity nierdzewne z https://norsteel.pl/kategoria/nasza-oferta/nity/ to wysokiej klasy produkty, które przetrwają długą i trudną eksploatację. Dzięki wykorzystaniu wytrzymałych komponentów udało się stworzyć serię produktów niezawodnych i uniwersalnych. Nasze nity są wyjątkowo odporne na uszkodzenia mechaniczne, wilgoć oraz działanie szkodliwych czynników zewnętrznych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here