Klimatyzatory przenośne – klimatyzacja bez montażu!

0
1509

Aby korzystać z klimatyzacji w domu, mieszkaniu czy w biurze, nie trzeba montować klimatyzatora ściennego. Alternatywa to klimatyzatory przenośne, które nie wymagają kłopotliwej instalacji.

Utrzymanie przyjemnej, komfortowej temperatury we wnętrzach podczas gorących dni nie musi być problemem. W sprzedaży można znaleźć obecnie specjalne urządzenia umożliwiające łatwe i szybkie regulowanie temperatury – również bez potrzeby prowadzenia prac montażowych.

Jaki sprzęt warto wybrać? Jak z niego korzystać? Jak wybrać odpowiedni klimatyzator mobilny dla siebie? Zapraszamy do sprawdzenia!

Klimator czy klimatyzator?

W sprzedaży można znaleźć obecnie dwa rodzaje przenośnych urządzeń przeznaczonych do regulacji temperatury w pomieszczeniach. Są to klimatory oraz klimatyzatory. Wbrew podobnym nazwom, są on jednak całkowicie innym typem sprzętu.

Klimator to urządzenie, w którym umieszcza się kostki lodu. Sprzęt ten wyposażony jest w wentylator, który rozprowadza ich chłód po pomieszczeniu. Mogą dać ulgę podczas upalnych dni, niemniej jednak nie są tak efektywne jak standardowe klimatyzatory.

Z kolei klimatyzatory przenośne to urządzenia wyposażone w czynnik chłodniczy, które aktywnie regulują temperaturę w pomieszczeniu do odpowiedniego poziomu. To właśnie one wybierane są najczęściej wtedy, gdy celem jest maksymalny komfort.

Jak działa klimatyzator przenośny?

Klimatyzatory przenośne to urządzenia wolnostojące typu monoblok, czyli wszystkie elementy umieszczone są wtedy w jednej obudowie.

Taki sprzęt nie wymaga montażu i pozwala na łatwe przemieszczanie go pomiędzy pomieszczeniami. Na czas zimy może być po prostu schowany do schowka, szafy.

Klimatyzator przenośny to sprzęt wymagający podłączenia do prądu, a także stworzenia odprowadzenia dla ciepłego powietrza za pomocą rury, na przykład wyprowadzonej przez okno, uchylone drzwi balkonowe.

Tego typu klimatyzatory są sterowane ręcznie lub z użyciem pilotów. Pozwalają na wybór parametrów pracy dla uzyskania odpowiedniej temperatury w pomieszczeniu.

Jak wybrać najlepszy klimatyzator przenośny?

W sprzedaży można znaleźć różnorodne klimatyzatory przenośne. Czym najlepiej kierować się przy ich zakupie?

Dobry klimatyzator przenośny:

  • dopasowany do wielkości pomieszczenia
  • oferujący szeroką gamę funkcji
  • zajmujący niewiele miejsca
  • zapewniający cichą pracę
  • z łatwym sterowaniem

Aktualnie klimatyzatory przenośne można zakupić w wielu firmach, w tym również przez internet. Warto zapoznać się z różnymi dostępnymi modelami lub skorzystać z fachowej pomocy specjalistów w ich doborze.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here