Rejestracja w Urzędzie Pracy nakłada na bezrobotnego wiele obowiązków. Przede wszystkim wymagane jest od niego osobiste stawiennictwo w placówce przynajmniej raz w miesiącu. Czasami wykonanie tego obowiązku jest bardzo utrudnione, w szczególności wtedy, gdy nie ma on możliwości wrócić z wakacji bądź wyjazdu do rodziny. W takiej sytuacji niezbędne jest usprawiedliwienie nieobecności na spotkaniu z urzędnikiem, które zostało zaplanowane w kalendarzu miesiąc temu. Nie jest to zadanie łatwe, jednak wykazując odrobinę determinacji i dobrej woli można sprawę tą załatwić.

Jak napisać usprawiedliwienie do Urzędu Pracy?Pierwszą możliwością jest okazanie zwolnienia lekarskiego, które zostało wystawione przez lekarza medycyny pracy. Co do zasady z takiej możliwości mogą skorzystać jedynie osoby, które zachorowały. W innych sytuacjach niezbędne jest dokonanie innych czynności. Dlatego zawsze warto wiedzieć, jak napisać usprawiedliwienie do urzędu pracy. Nie jest to zadanie trudne i żadna dorosła osoba nie powinna mieć z tym najmniejszego problemu. Konieczne jest jednak zachowanie kilku wymogów formalnych, bez których wystawiony dokument będzie prawnie bezskuteczny.

Jak napisać usprawiedliwienie do Urzędu Pracy?

Standardowo pismo należy rozpocząć od wskazania daty. Bardzo ważne jest, aby była to data nieobecności w urzędzie. Wtedy należy przystąpić do wskazania danych teleadresowych swoich oraz właściwego miejscowo urzędu pracy. Jeżeli pismo będzie zawierało nasz podpis, to niezależnie od jego treści będzie ono musiało zostać rozpatrzone przez urzędników. W jego sentencji należy wykazać prośbę o usprawiedliwienie nieobecności. Trzeba dokładnie określić przyczyny, wskutek których stawiennictwo w urzędzie było w naszej sytuacji niemożliwe. Dobrze jest posłużyć się odpowiednią argumentacją, która przekona urzędnika o naszej niewinności. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, uzyskamy usprawiedliwienie i nie poniesiemy ujemnych następstw swojego postępowania. W innej sytuacji niezbędne będzie wniesienie odwołania, które rozpatruje starostwa właściwy ze względu na siedzibę urzędu.

[Głosów:101    Średnia:2.4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here