Kryptowaluta – co to właściwie jest?

Kryptowaluta zwana jest inaczej pieniądzem przyszłości. Jest to wirtualna waluta, nieposiadająca fizycznej formy. Można jej używać jako formy płatności za wybrane usługi lub przedmioty, jeśli dany usługodawca akceptuje taką formę. Do najpopularniejszych kryptowalut należy Bitcoin. Wirtualne pieniądze korzystają z technologii kryptografii podczas realizowania transakcji.

Binance podstawowe informacje

Binance jest to największa giełda kryptowalut biorąc pod uwagę wolumen obrotów. Swoje początki miała w Chinach w roku 2017. Dość szybko jednak zmieniła siedzibę początkowo na Japonię, a docelowo zlokalizowana jest na Malcie. Założycielem internetowej platformy jest Changpeng Zhao, inżynier i przedsiębiorca pochodzący z Chin. Platforma Binance otwiera ranking giełd kryptowalut. Już po pół roku od rozpoczęcia swojej działalności stała się liderem w świecie walut wirtualnych. Giełda szybko pozyskała klientów, którzy inwestowali pieniądze w niezbyt popularne waluty. Te jednak zwiększały swoją wartość w zaskakującym tempie.

Kupuj i sprzedawaj gdzie i kiedy chcesz

Korzystanie z platformy jest bardzo proste. Wystarczy założyć konto, następnie potrzebna jest weryfikacja tożsamości i już można przystąpić do pierwszych zakupów kryptowalut (zobacz jak założoć konto na Binance). Binance udostępnia wiele rodzajów płatności, m.in. płatność kartą czy przelewem. Można także płacić różnymi walutami. Po zakupie wirtualnych pieniędzy można nimi zarządzać z poziomu swojego konta. Istnieje możliwość wymienienia ich na usługi dostępne na platformie. Pieniądze są zdeponowane w specjalnym „schowku” zwanym wirtualnym portfelem.

Binance coś więcej niż tylko giełda

Binance rozszerzyło swoją działalność o szereg aktywności. Powstała specjalna platforma edukacyjna Binance Academy, na której można znaleźć ciekawe materiały. Firma także rozpoczęła działalność charytatywną. Binance Info oraz Binance Research to serwisy, które udostępniają ciekawe informacje na temat wirtualnych walut oraz szereg raportów i analiz.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here