Wiele miejsc pracy wymaga od nas znajomości języka angielskiego. Wiele stanowisk opiera się na pracy z językiem angielskim i samo przyjęcie na stanowisko będzie znaczyło, że znajomość językowa jest na dobrym poziomie. Jednak często wymagania są dużo większe i wiele osób jest zaskoczonych, w jaki sposób funkcjonuje w obrębie danego języka. Czy warto zatem pójść na dodatkowy kurs intensywnej nauki w pierwszych tygodniach pracy?

Po co, skoro już mam pracę?

            Wiele osób osiada na laurach i nie chce się rozwijać. Tymczasem badania pokazują, że im większa stagnacja i brak zmian w wykształceniu, dodatkowych szkoleniach czy kursach lub znajomości języka, tym gorsze zatrudnienie i brak zmiany pensji. Aby się rozwijać, należy szukać czegoś więcej, a fakt, że stagnacja nie prowadzi do poprawy sytuacji najdobitniej wskazuje, że trzeba walczyć o swoje.

Kurs języka?

            Jednym z najczęstszych wymogów, który pojawia się w niemalże każdej pracy jest znajomość przynajmniej jednego języka. Zwykle jest to język angielski, dlatego intensywny kurs języka angielskiego w Warszawie czy innym mieście to doskonały sposób na poprawę swojej sytuacji nie tylko na rynku pracy, ale także w pierwszych tygodniach nowej. Dzięki temu nie tylko lepiej dopasujemy swoje umiejętności do tego, czego wymaga od nas firma, ale także pójdziemy naprzód i w przyszłości będziemy już dysponować lepszym orężem w walce o dobrą posadę.

Coś jeszcze?

            Język to podstawa, ale rozwijać się powinniśmy cały czas, dlatego nie tylko ten rodzaj kursów możemy wybrać na początku naszej kariery w danym miejscu. Możemy dopasować swoje zajęcia, jednak pamiętajmy, że często to właśnie angielski jest jedynym, który można poprawić i wymiernie zastosować nie tylko w miejscu aktualnej pracy, ale także w przyszłości.

            Mówi się, że inwestowanie w siebie to najlepsze co może być i wiele jest w tym racji. Dlatego warto zainwestować w swoją edukację i rozwijać swoje zdolności językowe w każdym możliwym momencie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here