Kryptowaluty zdobywają coraz większą popularność. Inwestorzy coraz chętniej widzieliby BitCoina lub inne kryptowaluty w swoim portfelu inwestycyjnym. Ci, którzy dysponują dużą ilością gotówki przeznaczonej na inwestycje mogą sobie pozwolić na zakup Bitcoina na wielu giełdach kryptowalut dostępnych w internecie. Muszą się jednak przygotować na spory wydatek, gdyż aktualnie przelicznik BTC do PLN wynosi 1:30000. Innym sposobem wejścia w posiadanie Bitcoinów jest ich wydobywanie. Jest to potoczna nazwa na generowanie ciągów cyfr przez zestawy komputerowe. Bitcoin – kopanie, sprzedaż, zarobek. W tym artykule postaram się krótko streścić na czym polega kopanie Bitcoinów.

Bitcoin – Kopanie

Kopanie Bitcoinów polega na udostępnianiu mocy obliczeniowej swojego komputera do utrzymania całej sieci zarządzającej tą walutą. Co jakiś czas sieć w ramach nagrody udostępnia Bitcoiny. Zestawy komputerowe udostępniające największą moc są w stanie wygenerować odpowiednią kombinację, która zostanie zamieniona na BTC i przelana na konto właściciela zestawu tzw. koparki.

Choć jeszcze kilka lat temu kopanie mogło się odbywać na domowych komputerach to czasy te już dawno minęły. Dziś, aby w ogóle rozpocząć swoją przygodę z kopaniem będziemy potrzebowali zaawansowany technologicznie sprzęt o dużej mocy obliczeniowej. Zestawy takie składają się głównie z kilku lub kilkunastu nowoczesnych i wydajnych kart graficznych oraz najnowocześniejszego systemu chłodzącego.

Chłodzenie jest bardzo istotne w całym procesie gdyż koparka pracująca na pełnych obrotach przez 24 godziny na dobę generuje niewyobrażalne ilości ciepła, które jeśli nie będzie skutecznie odprowadzane może doprowadzić do uszkodzenia sprzętu.

A uszkodzenie może być dość dotkliwe, gdyż koszty takiej koparki sięgają nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Kwota zawrotna ale jeśli przypomnimy sobie, że 1 BTC jest dziś warte 30000 zł i ciągle rośnie…

Wykopywanie Bitcoinów raczej nie jest przeznaczone dla amatorów. Kiedyś, gdy ta kryptowaluta dopiero startowała być może każdy mógł się tym zająć. Teraz jest to zdecydowanie zabawa tylko dla profesjonalistów posiadających odpowiednie zaplecze finansowe oraz dobrze zgłębioną wiedzę na temat Bitcoina.

Amatorzy chcący rozpocząć swoją przygodę z kopaniem Bitcoina mogą przystąpić do tak zwanych spółdzielni i wspólnie z innymi nauczyć się kopać walutę korzystając z przeglądarki internetowej.

Bitcoin – Sprzedaż

Wykopane Bitcoiny przez nas Bitcoiny znajdują się na naszym wirtualnym portfelu. Możemy je zamienić na tradycyjną walutę sprzedając na jednej z wielu giełd kryptowalut. Warto zainteresować się rynkiem kryptowalut bo może się okazać że dany moment nie jest najlepszy na sprzedaż. Może być tak, że szykuje się duży wzrost wartości Bitcoina i warto poczekać ze sprzedażą by zyskać nawet kilka tysięcy złotych więcej.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here