Praca przy biurku latem bywa nieprzyjemna głównie ze względu na wysokie temperatury. W sklepach z akcesoriami komputerowymi znajdziemy kilka niezwykle przydatnych gadżetów, które mogą okazać się wtedy niezwykle przydatne. Jakie więc wybrać i dlaczego warto je mieć? Podpowiadamy.

Wentylator biurkowy

Wentylator biurkowy to niewielkich rozmiarów urządzenie, które zapewnia podstawową cyrkulację powietrza, przynosząc ulgę w trakcie upalnych dni. Nawet mały i bezpośredni nawiew powietrza wpływa bezpośrednio na uczucie ochłodzenia i orzeźwienia. Co przyczynia się do lepszej i efektywniejszej pracy przy biurku.

Główną zaletą wentylatora biurkowego jest jego cicha praca. Co jest niezwykle ważne, zwłaszcza w środowisku biurowym. Niektóre modele wyposażone są w możliwość zmiany kąta nachylenia i kierunku. Dzięki temu obieg powietrza można skierować centralnie tylko na użytkownika. W ten sposób nie przeszkadzamy pozostałym osobom pracującym w biurze.

Wentylator biurkowy zazwyczaj wyposażony jest w standardowy kabel USB, więc można podłączyć go zarówno do wolnego wejścia w laptopie lub komputerze, jak i bezpośrednio do innych urządzeń, np. powerbanku. Bardziej zaawansowane modele wiatraków biurkowych korzystają z dedykowanego zasilania z gniazdka elektrycznego.

Podkładka chłodząca do laptopa

Jeśli w trakcie upalnego lata pracujemy na laptopie, to warto zakupić do niego podkładkę chłodzącą. W ten sposób przyczyniamy się do ochrony podzespołów urządzenia przed przegrzaniem. Podkładka wyposażona jest w wentylatory, które tłoczą powietrze, a ich wydajność zależy w głównej mierze od ich wielkości.

W niektórych modelach zamiast jednego, dużego wiatraka, stosuje się kilka mniejszych. Warto w takim przypadku zwrócić uwagę na to, że ich prędkość obrotowa wpływa nie tylko na lepsze chłodzenie laptopa, ale także na generowany hałas. W większości podkładek możliwa jest jednak kilkustopniowa regulacja mocy.

Mini lodówka USB

Mini lodówka USB to niewielkich rozmiarów, proste urządzenie, które może posłużyć np. do przechowywania tam napoju w standardowej puszce, w szklance lub ewentualnie innego rodzaju żywności. Gadżet ten jest tani i zajmuje niewielką przestrzeń na biurku.

Mini lodówka USB świetnie sprawdzi się dla osób, które w upalny dzień, bez odrywania się od pracy, sięgają po dobrze schłodzony napój lub przekąskę. Urządzenie nie jest bardzo wydajne, nadrabia to jednak dużą energooszczędnością. Na rynku dostępne są modele, które swoją stylistką łatwo dopasować do pozostałych akcesoriów komputerowych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here