Internet to nie tylko źródło rozrywki i informacji. Z każdym rokiem zwiększają się nakłady firm na reklamę internetową. Dziś internet to wielki biznes, którego obroty sięgają miliardów dolarów. Promocją firm zajmują się wyspecjalizowane agencje reklamowe, które udostępniają powierzchnie reklamowe na popularnych portalach internetowych. Sporo do powiedzenia ma również koncern Google, który umożliwia umieszczanie reklam w swojej wyszukiwarce lub w serwisie Youtube. Ale zarabianie na reklamach to nie tylko domena wielkich firm i agencji. Pieniądze z reklam mogą dziś zarabiać także właściciele małych stron internetowych oraz blogów.

Zarabianie na reklamach

Posiadając nawet niewielką stronę internetową możemy rozpocząć zarabiać na reklamach. Oczywiście im większa strona i większy ruch na niej tym nasze zarobki będą większe. Posiadając ilość dziennych odwiedzin na poziomie stu osób możemy już zacząć zarabiać korzystając z kilku wypróbowanych sposobów.

Google Adsense

Jest to jeden z najpopularniejszych programów reklamowych w internecie. Prowadzony przez giganta na rynku internetowym, amerykańską firmę Google. Aby zacząć zarabiać w Adsense trzeba założyć konto reklamowe oraz przesłać adres swojej strony do weryfikacji. Jeśli strona spełni wymagania programowe zostanie dodana do systemu. Wtedy mamy możliwość wygenerowania specjalnego kodu. Po umieszczeniu go w kodzie źródłowym naszej strony zaczniemy wyświetlać reklamy. Wygląd reklam możemy oczywiście dostosować do wyglądu całej strony. Za każde kliknięcie w reklamę dostaniemy odpowiednie wynagrodzenie. W zależności od branży może to być nawet kilkanaście złotych. Przeważają jednak stawki oscylujące wokół jednego lub dwóch złotych za klik. Po uzbieraniu 300 zł mamy możliwość wypłaty zgromadzonych środków na konto bankowe.

Programy partnerskie

Ruch na stronie możemy także zmonetyzować korzystając z programów partnerskich sklepów internetowych. Współpraca w tym modelu polega na rejestracji w danym programie oraz utworzenie specjalnego linku polecającego. Umieszczając ten link w dowolnym miejscu na stronie zaczynamy zarabiać. Link możemy umieścić zarówno w formie tekstowej jak i graficznej tworząc atrakcyjny wizualnie banner reklamowy. Większość sklepów internetowych udostępnia gotowe materiały graficzne, które wystarczy tylko umieścić na stronie. Jeśli gość naszej strony kliknie w taką reklamę i dokona zakupu w sklepie docelowym to otrzymamy od tego stosowne, ustalone wcześniej wynagrodzenie. Zazwyczaj jest to kilka procent od końcowej ceny produktu. Sklep w ten sposób dzieli się swoją marżą z wydawcami reklam ale oszczędza pieniądze, które musiał by wydać na reklamę aby dotrzeć do klienta. Jest to sposób opłacalny dla obu stron.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here