W Polsce trudno jest egzystować utrzymując się z pracy na etacie. Niestety nasz kraj nadal goni Zachód po względem rozwoju gospodarczego i poziomu życia przeciętnego obywatela. Średnia płaca jest na niskimi poziomie. Zresztą większość z nas dostaje pensje, której wysokość tego poziomu nawet nie przekracza. Ale Polacy nie załamują rąk tylko szukają możliwości dodatkowego zarobku. Nie dość, że jesteśmy najbardziej zapracowanym narodem w Europie to na dodatek często bierzemy jeszcze nadgodziny lub pracujemy na drugim etacie. Szukamy również możliwości zarabiania w internecie. Jedną z takich opcji jest zarabianie na ankietach. Na czym to polega? O tym dowiesz się w poniższym artykule.

Zarabianie na ankietach

Na samym początku musimy rozwiać wątpliwości i nadzieje – to nie jest sposób na zarobienie wielkich pieniędzy. Chcemy ci po prostu przedstawić sposób, dzięki któremu niedużym nakładem sił i zaangażowania dorobisz do swojej podstawowej pensji. Na czym polega zarabianie na ankietach? To płatne wypełnianie ankiet na zlecenie firmy. Mógłbyś zapytać: ale z jakiej racji ktoś miałby mi płacić za wypełnienie ankiety? Sęk w tym, że wypełniając ankietę dzielisz się swoimi opiniami czy też spostrzeżeniami na dany temat a na podstawie twoich odpowiedzi można zbudować obraz zachowań konsumenckich.

A to są bezcenne informacje dla firm prowadzących badania opinii na zlecenie dużych graczy na rynku. Dzięki wynikom uzyskanym z takich badań są w stanie lepiej i precyzyjniej planować swoje kampanie reklamowe. Mogą polepszyć swoją sprzedaż, uzyskać informacje kiedy warto wejść na rynek z nowym produktem czy też uzyskać informacje jaki jest odbiór społeczny ostatnich spotów reklamowych. Takie źródło wiedzy jest bardzo cenione przez firmy, dlatego są one w stanie płacić pieniądze za wypełnianie ankiet.

Gdzie znajdę płatne ankiety?

W internecie dostępne sa serwisy zawierające rankingi stron z płatnymi ankietami. Rankingi są budowane w ten sposób, że o miejscu na nim decyduje kilka czynników. Przede wszystkim częstotliwość wysyłania nowych ankiet i oczywiście wysokość wynagrodzenia za wypełnienie ankiety. Na podstawie takiego zestawienia możesz ocenić, które ankiety najbardziej opłaca się wypełniać.

Ile można na tym zarobić?

Za wypełnienie ankiety dostaniesz od kilku do kilkunastu złotych. Średnio na wypełnienie jednej ankiety musisz poświęcić około 10 minut. Jednak musisz pamiętać, o zmiennej częstotliwości pojawiania się owych ankiet. Warto też wspomnieć, że do tego zadania należy się przyłożyć i na pytanie odpowiadać szczerze. Nie ma sensu wypełnianie ankiet na chybił trafił. Pytania są tak skonstruowane, że takie oszustwo zostanie szybko wychwycone.

Taka forma dorabiania jest interesująca z kilku powodów. Przede wszystkim aby się tym zajmować nie musimy mieć żadnych umiejętności ani doświadczenie. Takie zadanie może wykonać każdy z nas. I możemy to robić w dowolnym czasie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

  1. Jeśli się zapisze na wiele takich stron to trochę tych ankiet się uzbiera ale nie na tyle by na tym konkretnie zarabiać

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here