Szukasz pracy sezonowej połączonej z godziwym wynagrodzeniem? Warto rozważyć wyjazd do Niemiec. Nawet nie posiadając kwalifikacji i nie znając języka niemieckiego możesz znaleźć zatrudnienie na stawkę minimalną – 8,50 euro za godzinę. Jak na polskie warunki jest to płaca całkiem niezła. A jak znasz język i posiadasz kwalifikacje możesz liczyć na jeszcze większe zarobki. Praca sezonowa – Niemcy to głównie zatrudnienie w rolnictwie przy sadzeniu i zbiorach. Ale nie tylko – ciekawe oferty można znaleźć w gastronomi i innych usługach.

Praca sezonowa – Niemcy

Praca sezonowa – Niemcy w rolnictwie – na czym to polega? Zatrudnienie można znaleźć przede wszystkim przy sezonowych zasiewach i zbiorach. Rąk do pracy potrzebują właściciele gospodarstw i plantacji przy zbiorach truskawek, szparagów, porzeczek czy też malin. Dobrymi zarobkami kuszą również plantatorzy kwiatów i roślin doniczkowych.

Do pracy sezonowej w Niemczech mogą wyjeżdżać również osoby chętne do zatrudnienia w gastronomii. Pracę znajdą głownie w miejscowościach turystycznych ale nie tylko. Praca jako pomoc kuchenna czy też obsługa klientów może być okazją do zarobienia dobrych pieniędzy.

Do pracy sezonowej potrzebują pracowników również branże, które borykają się z problemem kumulacji urlopów w okresie letnim. Niezadowalająca obsada w firmie, składania pracodawców do szukania zastępstw na okres wakacyjny. Ostatnią na jednym z portali znaleźliśmy ogłoszenie poczty niemieckiej, która szukała chętnych do pracy w roli listonosza.

Jak kształtują się zarobki w Niemczech

Pracownicy z najniższego szczebla, bez kwalifikacji i znajomości języka niemieckiego mogą liczyć wynagrodzenie na poziomie niemieckiej stawki minimalnej czyli 8,50 euro za godzinę pracy. Trzeba przyznać, że jak na polskie warunki taka oferta jest dość kusząca. Za taką stawkę właśnie można pracować przy zbiorach warzyw i owoców. Ale również za takie stawki pracują pracownicy sezonowi na niemieckich budowach – mam tu na myśli prace pomocnicze, które nie wymagają kwalifikacji poza siłą fizyczną. Również w produkcji jest popyta na niewykwalifikowaną siłę roboczą. Najniższe stawki otrzymają pracownicy wykonujący proste czynności pod nadzorem.

Jeśli jednak posiadamy jakieś umiejętności lub kwalifikacje a na dodatek znamy język niemiecki możemy już liczyć na znacznie większe zarobki. W rolnictwie w lepszej sytuacji będą operatorzy różnych maszyn, podobnie w produkcji. Oczywiście zarobki w Niemczech zdeterminowane są też rejonem w jakim podejmiemy zatrudnienie. W dawnym RFN, a więc w zachodnich landach, zarobimy więcej niż we wschodniej części kraju. Byłe NRD nadal jeszcze znacznie odstaje rozwojowo od reszty kraju i tutaj zarobimy nieco mniej niż na zachodzie. Jednak z racji bliskości do Polski to właśnie wschodnie landy są często wybierane przez Polaków jako cel emigracji zarobkowej.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Następny artykułZarabianie na ankietach

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here