Na czym polega kredyt pod zastaw nieruchomości?

0
1181

Niska zdolność kredytowa lub zła historia kredytowa może negatywnie wpłynąć na rozpatrywanie Twojego wniosku kredytowego. Niestety w życiu spotykają nas czasem różne nieprzewidziane sytuacje, które wymagają od nas posiadania dużych środków finansowych. W momencie, gdy masz oszczędności problem może nie być aż tak duży, co jednak gdy nie odłożyłeś zbyt wiele, a banki odmawiają Ci udzielenia kredytu? Rozwiązaniem może okazać się kredyt pod zastaw nieruchomości.

Czym jest kredyt pod zastaw nieruchomości?

Jeśli jesteś właścicielem jakiejkolwiek nieruchomości np. działki, to możesz ją wykorzystać jako zabezpieczenie kredytu. W momencie, gdy znajdujesz się w trudnej sytuacji finansowej, możesz ustanowić hipotekę na swojej własności, dzięki czemu możesz uzyskać ponad 50% jej rynkowej wartości. Pożyczka pod zastaw nieruchomości może być atrakcyjniejsza od kredytu gotówkowego, ponieważ możemy liczyć na wyższe sumy i atrakcyjniejsze warunki kredytowania. Kredyty gotówkowe są wyżej oprocentowane, przez co mogłyby nie być najlepszym rozwiązaniem.

Pożyczka pod zastaw nieruchomości https://habzafinanse.com.pl/kredyt-lub-pozyczka-pod-zastaw-nieruchomosci-na-czym-polega/ może być przeznaczona na dowolny cel i możemy dopasować wysokość rat do swoich możliwości. Takie pożyczki mają też niższe oprocentowanie niż inne produkty finansowe, dzięki czemu nie będą aż tak dużym obciążeniem dla pożyczkobiorcy.

O czym nie zapominać zastawiając nieruchomość?

Zanim zdecydujesz się na takie zobowiązanie, musisz zdawać sobie sprawę z tego, że jest to bardzo odpowiedzialna decyzja. W grę wchodzi bowiem Twoja nieruchomość, która staje się dla banku zabezpieczeniem. W momencie, gdy przestaniesz spłacać zobowiązanie, bank ma prawo przejąć Twoją nieruchomość.

Zanim podpiszesz umowę kredytową, przeanalizuj czy będziesz w stanie spłacić kredyt, a tym samym odzyskać swoją nieruchomość. Jeśli stać Cię na dany kredyt to nic nie stoi na przeszkodzie, aby skorzystać z pomocy instytucji finansowej.

Istotne jest zwracanie uwagi na szczegóły, które zawarte są w umowie kredytowej. Czasem nawet drobne szczegóły mogą sprawić, że dana oferta będzie mniej lub bardziej korzystna. Jeśli nie masz pewności czy oferta, którą oferuje Ci bank, jest dobra, możesz skorzystać z pomocy profesjonalnego doradcy kredytowego. Podpowie Ci on na ile korzystny jest dany kredyt i czy zastawianie swojej nieruchomości jest dobrym rozwiązaniem. Takie osoby potrafią też znaleźć dobre oferty kredytów, które zadowolą ich klientów, a jednocześnie będą miały atrakcyjne warunki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here