Na co zwracać uwagę wykupując hosting

0
479

Miejsce na serwerze oznacza jak wiele danych będziesz mógł mieć na swojej witrynie. Jest ono zajmowane przez samego wordpressie, wszelkie pluginy a także takie dane jak zdjęcia filmy czy pliki zip. Dzisiaj zastanowimy się gdzie kupić tani hosting dla strony www i jakie wymagania musi on spełniać.

Hosting dla strony internetowej

Przykładowo jeśli twoja strona to tylko tekst, powinno Ci wystarczyć kilkadziesiąt megabajtów, natomiast jeśli chcesz hostować, filmy potrzebne będą gigabajty. W tym drugim przypadku potrzebny będzie Ci duży transfer zwłaszcza, jeśli będziesz miał wielu odwiedzających i będą oni oglądali wiele filmów.

Jak określić niezbędny transfer? Można rzucić kostką sześcienną lub zajrzeć na dno szklanki z fusami, ale lepsze będzie podejście oparte na określeniu wymagań. Można do tego celu posłużyć się odpowiednim wzorem matematycznym. A mianowicie należy obliczyć iloczyn spodziewanej liczby odwiedzających i średniej ilości danych pobieranych przez jednego użytkownika hosting wordpress z kru.pl. Czym jest iloczyn? No cóż, to określenie może brzmieć skomplikowanie ale jest to po prostu wynik mnożenia dwóch liczb. Czyli jeśli pierwsza liczba to dwa, a druga to cztery to wynik wynosi osiem. Jeśli chcesz określić niezbędny transfer potrzebne będą Ci teraz kartka, długopis oraz kalkulator. Weź kartkę i długopis i zastanów się na początek ilu planujesz mieć gości na witrynie. Powiedzmy że będzie to tysiąc. Zapisz tę liczbę na kartce. Następnie zastanów się ile danych będzie średnio pobierał jeden odwiedzający. Zapisz tę liczbę na kartce.

Powiedzmy, że jeden gość będzie oglądał jeden film zajmujący 650 MB. Weź do ręki kalkulator, włącz go. Wpisz pierwszą liczbę z kartki korzystając z klawiszy pod ekranem wciskając po kolei klawisze odpowiadające kolejnym cyfrom naszej liczby. Następnie naciśnij klawisz x. Wpisz drugą liczbę. Liczba wyświetlona na wyświetlaczu to nasz wynik. W moim przykładzie wychodzi 65000 MB czyli 65 GB/miesiąc. W związku z tym będę potrzebował hosting dla strony na wordpressie w kru.pl o transferze 65 GB miesięcznie.

Więcej: https://www.kru.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here