Nie od dziś wiadomo, że najważniejszą rzeczą która przyciąga pracowników do pracy to wynagrodzenie. Niewątpliwie tak było, jest i tak pozostanie. Ale nie tylko wynagrodzenie nas motywuje do pracy. Bardzo ważna również jest kwestia odpowiedniej atmosfery w pracy. Przy dobrej atmosferze czas płynie o wiele szybciej i o niebo przyjemniej wykonuje się swoje obowiązki służbowe, niezależnie czy pracuje się z wykorzystaniem swojej inteligencji, umysłowo, czy też pracuje się z wykorzystaniem swoich rąk, fizycznie. Niestety nie zawsze jest tak dobrze.

Mobbing w pracy jak się bronić?

Mobbing w pracy jak się bronić?W sytuacji, w której zamiast dobrej atmosfery pracownik jest prześladowany przez swojego przełożonego nie może on zostać bierny tej postawie przełożonego. Taką sytuację, gnębienia psychicznego w pracy, należy bezzwłocznie zgłosić przełożonemu osoby która taki mobbing na nas stosuje. Nigdy nie wolno zgodzić się na takie złe traktowanie, jest wręcz w obowiązku zgłosić odpowiednim osobom, że w pracy występuje takie złe zjawisko jak mobbing. W momencie gdy niestety nie jesteśmy w stanie zgłosić w naszej pracy, osobie która ma stanowisko wyżej od naszego przełożonego stosującego mobbing, zaistniałej sytuacji to wcale nie jesteśmy w beznadziejnym położeniu. O tym, że w miejscu pracy stosowany jest mobbing możemy również śmiało zgłosić w anonimowym, choć niekoniecznie, piśmie do Państwowej Inspekcji Pracy, oni z całą pewnością zainteresują się naszymi uwagami, od tego są. Alternatywnie możemy również zgłosić, że występuje taka a nie inna sytuacja, do Sądu Pracy.

Zarówno Państwowa Inspekcja Pracy jak i Sąd Pracy z całą pewnością zainteresują się, jeżeli dostaną zgłoszenie, że występuje mobbing w pracy i na pewno przyjadą to zweryfikować. Zgłoszenie mobbingu do Państwowej Inspekcji Pracy bądź do Sądu Pracy to ostateczność. W pierwszej kolejności zdecydowanie warto spróbować załatwić sprawę mobbingu u nas w pracy, można umówić się na spotkanie nawet z Dyrektorem albo i Prezesem Firmy, żeby zgłosić, że ktoś z kadry kierowniczej stosuje mobbing.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here