Uzależnienia od alkoholu, narkotyków czy leków stanowią poważny problem, który wymaga zdecydowanego działania. Wyjście z nałogu jest wielkim wyzwaniem, zwłaszcza jeśli choroba rozwijała się latami i zdążyła wkroczyć już w zaawansowaną fazę. Wielu dotkniętych alkoholizmem czy narkomanią próbuje z nimi walczyć na własną rękę, jednak okazuje się, że to specjalistyczne leczenie w ośrodkach terapii uzależnień daje największe szanse na życie w trzeźwości. Dlaczego? Odpowiadamy.

Samodzielna walka z uzależnieniem

Żaden uzależniony nie potrafi przyznać się przed samym sobą, że jego zamiłowanie do alkoholu, narkotyków czy niemożność odstawienia silnych leków wymknęło się spod kontroli, dlatego też wielu chorych próbuje walczyć z pokusami na własną rękę. Jest to jednak droga donikąd, ponieważ tylko leczenie uzależnień oparte na fachowej wiedzy medycznej z zakresu psychiatrii, psychoterapii i psychologii daje nadzieję na powrót do normalności. Podjęcie próby leczenia alkoholizmu, narkomanii czy lekomanii domowymi sposobami, po początkowych sukcesach, często kończy się szybkim nawrotem choroby, która zaczyna stopniowo niszczyć życie uzależnionych i współuzależnionych, a w konsekwencji prowadzi do śmierci.

Detoks organizmu w ośrodku odwykowym – pierwszy krok do wyleczenia

Niemal każda terapia alkoholowa zaczyna się identycznie – od detoksykacji organizmu. To właśnie odtruwanie pozwala przerwać ciągi alkoholowe lub narkotykowe, ustabilizować stan pacjenta i pomóc mu podjąć decyzję o zgłoszeniu się na odwyk. Bezpieczny i bezbolesny detoks można przeprowadzić tylko w ośrodkach leczenia uzależnień, gdzie pacjent może otrzymać natychmiastową pomoc w przypadku wystąpienia bolesnych objawów zespołu abstynencyjnego.

Leczenie uzależnień w specjalistycznym ośrodku – kompleksowa pomoc

Uzależnienie od środków odurzających to niezwykle złożona choroba, której leczenie składa się z wielu etapów. Wbrew pozorom nie sprowadza się jedynie do zaprzestania picia alkoholu czy brania narkotyków oraz oczyszczenia organizmu z toksyn – odwyk to przede wszystkim szansa na uświadomienie sobie sedna problemu i zwalczenie przyczyny uzależnienia, która najczęściej leży w sferze psychicznej. Jest to zadanie dla wykwalifikowanych psychoterapeutów, psychologów oraz psychiatrów, których fachowa pomoc pozwala „przepracować” problem i przywrócić mu wiarę w lepsze jutro. Cennik prywatnych ośrodków leczenia uzależnień nie powinien mieć większego znaczenia, ponieważ zgłoszenie się na terapię pozwala odciąć się od dotychczasowego życia, uporać się z demonami przeszłości i uchronić się przed śmiercią.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here