Każdy kto prowadzi firmę doskonale wie, że jest to ściśle związane z pieniędzmi. Można wręcz powiedzieć, że każdy nasz ruch związany jest z pieniędzmi. Za oferowane produkty bądź świadczone usługi oczekujemy zapłaty od klienta. Aby w ogóle móc sprzedawać bądź uruchomić produkcję potrzebne są nam środki na materiały, maszyny czy chociażby kupno gotowych dóbr w celu późniejszej ich odsprzedaży. Nasi pracownicy za pracę oczekują wypłaty. Musimy zapłacić na wynajem lokalu, czynsz, media. Co miesiąc płacimy także składki i podatki. Do tego wszystkiego będą potrzebne nam pieniądze.

Jeśli już jakiś czas prowadzimy działalność i regularnie osiągamy dochody, nie powinniśmy mieć problemu z uzyskaniem kredytu w banku na nowe inwestycje czy bieżącą działalność. Jednakże jeśli dopiero zaczynamy, sytuacja może być znacznie trudniejsza. Dlaczego? Jeśli chodzi o banki, te tak jak w każdym innym przypadku, uzależniają przyznanie kredytu od spełnienia określonych przesłanek. W przypadku kredytów firmowych będzie to konieczność udokumentowania istnienia na rynku przez minimum 12 miesięcy. Zdarzają się także placówki, które wymagają aż 24 miesięcy prowadzenia działalności od firmy, która stara się o kredyt. Będziemy musieli wykazać także, że osiągamy odpowiednio wysokie dochody, które uprawniają do kredytu. Nie będzie to możliwe, jeśli dopiero zaczęliśmy działalność. Co zrobić jeśli nowo powstała firma potrzebuje dodatkowych środków finansowych? Gdzie udać się po kredyt dla firm bez zaświadczeń?

Kredyt dla firm bez zaświadczeń nie tylko na strat

Poza bankami, na rynku finansów prężnie działają instytucje pozabankowe. To właśnie tam możemy otrzymać kredyt dla firm bez zaświadczeń. To sformułowanie nie oznacza jednak, że pożyczkę otrzymamy tylko na „słowo”. Będziemy musieli dostarczyć dokumenty potwierdzające prowadzenie działalności,a także krótki opis czym zajmuje się firma i na co potrzebne są nam dodatkowe środki.

Kredyt dla firm bez zaświadczeń będzie także rozwiązaniem dla tych przedsiębiorców, którzy utracili płynności finansową, w związku z czym nie mogą wspomóc się tradycyjnym kredytem bankowym. Zwłaszcza w przypadku małych firm wystarczy, że jeden czy dwóch klientów opóźnia opłacenie faktur i problem gotowy. Dzięki kredytowi na oświadczenie w firmie pożyczkowej jeszcze tego samego dnia możemy mieć na swoim koncie potrzebne środki.

Finansowanie przedsiębiorstw nie zawsze jest prostą drogą. Jednakże znając swoje słabości możemy wybrać instytucję, w której mamy duże szanse na pozytywną decyzję. Jeśli więc dopiero zaczynamy swoją działalność, mamy kłopoty z płynnością finansową czy zadłużenie, a bank odmówił nam finansowania, kredyt dla firm bez zaświadczeń możemy otrzymać w instytucji pozabankowej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here