Pytanie, kiedy wrócić do pracy po urodzeniu dziecka zadaje sobie każda młoda mama. Nie znam mamy, która nie zadawałaby sobie tego pytania setki razy. I kiedy już ci się wydaje, że wszystko przemyślałaś, że podjęłaś słuszną decyzję dzieje się coś, co zupełnie zmienia twoją decyzję. To nie jest łatwe pytanie. Nie ma na nie jednoznacznej odpowiedzi. Chociaż może i jest? Może odpowiedź brzmi: wróć do pracy, gdy poczujesz, że to właściwy moment.
Idealna sytuacja jest wtedy, gdy możesz pozwolić sobie na spędzenie z dzieckiem tyle czasu ile oboje potrzebujecie. Życie jednak nie jest tak idealne. Czasami jest tak, że po prostu musisz wrócić do pracy, Nie masz wyjścia. Nie możesz pozwolić sobie na dodatkowy czas z dzieckiem.

Kiedy wrócić do pracy po urodzeniu dziecka?

Kiedy wrócić do pracy po urodzeniu dzieckaZdarza się jednak, że masz wpływ na decyzję o powrocie do pracy. Każda kobieta sama musi podjąć decyzję, kiedy wrócić do pracy po urodzeniu dziecka? Każde dziecko jest inne. Inaczej się rozwija. Inaczej reaguje na pozostawienie z dziadkami, czy w żłobku. Każda tak decyzja jest indywidualna. Ważne jest też samopoczucie matki. Niektóre kobiety nie realizują się w domu. Tęsknią za pracą. Nie dajmy sobie wmówić, że kobieta, która chce pracować jest złą matką. Można spędzać z dzieckiem kilka godzin dziennie, ale robić to na sto procent. Angażować całą siebie. Kobiety spędzające dzień w domu wcale nie muszą ofiarować więcej uwagi dziecku niż kobieta, która pracuje. Nie trzeba podejmować pracy w pełnym wymiarze godzin. Praca na część etatu może podreperować budżet domowy, a jednocześnie dać kobiecie kilka chwil wytchnienia.

Opieka matki nad dzieckiem

Jak różne nie byłyby odpowiedzi na pytanie o powrót do pracy, jedno jest pewne. Odpowiedź na pytanie, kiedy wrócić do pracy po urodzeniu dziecka jest niezmiernie ważne. Ma wpływ na życie dziecka, ale i matki, dlatego pozwólmy matce podjąć tę decyzję bez wywierania zbędnych nacisków. I bez tego jest to bardzo trudne. Nie komplikujmy. Wspierajmy. Każde rozwiązanie można przetestować, jeżeli się nie sprawdzi zawsze można ponownie przemyśleć swoje decyzje i dokonać korekty.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here