Niektóre osoby rozważają możliwość założenia własnej działalności gospodarczej. Jest to ciekawe wyzwanie, jednak warto postarać się ośrodki, które ułatwią nam wystartowanie z własnym biznesem. Warto skorzystać z możliwości, jakie dają powiatowe Urzędy Pracy, po zarejestrowaniu się w nich jako osoba bezrobotna, możemy wyrazić chęć złożenia wniosku na otrzymanie dofinansowania.

Jakie warunki trzeba spełnić aby dostać dotacje z urzędu pracy?

Jakie warunki trzeba spełnić aby dostać dotacje z urzędu pracyOkoło 20 tysięcy złotych to dotacja z urzędu pracy – jakie warunki trzeba spełnić, żeby ją uzyskać. Odpowiedź nie jest jednoznaczna, bo wszystko zależy od rodzaju działalności, którą chcemy wykonywać. Na pewno trzeba znaleźć dwóch żyrantów, którzy w razie naszej porażki finansowej będą wypłacalni. Należy spisać biznes plan i ułożyć kosztorys zakupów. Kiedy nasz wniosek zostanie wstępnie zaakceptowany przez kompetentny zespół pracowników, zostaniemy zaproszeni na komisję, na której zostanie przeprowadzona z nami rozmowa. Jest na niej kilka osób, trzeba się zrelaksować i po prostu opowiedzieć, dlaczego chcemy robić to, co opisaliśmy i jakie przewidujemy mieć z tego dochody. Jeśli komisja oceni, ze nasz plan jest realny da nam szansę.

Pieniądze na naszym koncie będą w ustalonym terminie. Potem musimy rozliczyć się z Urzędem z zakupów, których dokonaliśmy, muszą się one zgadzać z tym co wskazaliśmy w harmonogramie. Nie możemy na własną rękę zmieniać planów zakupów, a każdą zmianę trzeba konsultować z Urzędem, sporządzając specjalny wniosek i argumentując. Może się wydawać to wszystko czasochłonne. Warte jest jednak zachodu, jeśli pomyślimy, ile czasu musielibyśmy pracować na 20 tysięcy, gra staje się warta świeczki.

Jak znaleźć żyrantów?

Jest to wyzwanie możliwe do pokonania. Załatwienie żyrantów, może być jedną z bardziej kłopotliwych czynności, ponieważ nie każdy ma łatwość, żeby prosić innych o pomoc, ale przy odrobinie szczęście i dobrych przyjaciół nie jest to niemożliwe do zrealizowania. Warto myśleć pozytywnie. Aby wszystko było jak należy trzeba co miesiąc regulować płatności na konto ZUS, jest to kwota nie większa niż 500 zł przez pierwsze dwa lata prowadzenia działalności.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here