Policja od kilku lat przechodzi trudne chwile. Wciąż poszukuje nowych pracowników, jednak nie każdy nadaje się do takiej pracy. Nie chodzi tylko o wiedzę, ale i inne predyspozycje, w tym psychologiczne i fizyczne. Są osoby, które chciałyby w policji pracować, jednak w tym przypadku dobre chęci to nie wszystko. Są oczywiście ważne, bo wiele osób podkreśla, że w pewnych zawodach istotne jest powołanie. Jednak, kiedy ktoś zgłasza się do pracy w policji, zawsze usłyszy pytanie: jakie masz predyspozycje i umiejętności do pracy w policji? I wtedy część osób wymienia kilka cech, które – według nich – mogą się w policji przydać.

Jakie masz predyspozycje i umiejętności do pracy w policji?

Jakie masz predyspozycje i umiejętności do pracy w policji?Nie zawsze mają rację albo tylko po części. Bo tych wymaganych predyspozycji jest dość sporo i nie każdy je ma – a istotne jest, aby mieć je wszystkie, jeśli naprawdę chce się w policji pracować. Dziecięce marzenia czasem przenoszą się do życia dorosłego, jednak wraz z latami powinna przychodzić świadomość, co łączy się z ich realizacją. I które są realne do spełnienia. Niektóre rzeczy zależą od nas, a inne nie. Jeżeli w jakimś zawodzie jest wskazany wyższy wzrost, to wiadomo, że nie każdy może – mimo dobrych chęci – w nim pracować.

A co z siłą?

Można ją wypracować do pewnego stopnia. W policji przydaje się jednak także coś jeszcze. Pewne predyspozycje związane z charakterem, umiejętnością znalezienia się w pewnych sytuacjach mocno kryzysowych. Jeśli ktoś interesuje się pracą w policji, powinien wiedzieć, czego oczekuje się od kandydata, który może mieć szanse na dostanie się do pracy w policji. Dlatego warto najpierw samemu postawić sobie to pytanie: jakie masz predyspozycje i umiejętności do pracy w policji? A później przystąpić do sprawdzania, czy to wystarczy i czy jest to absolutne minimum, by mieć szansę, żeby przejść wszystkie etapy rekrutacji. Każdy z nas jest inny, jednak i bardzo różne osoby miewają takie same marzenia lub pomysły na życie. To, czy będą mogły swoje zamiary zrealizować, w sporej mierze może zależeć od nich, jednak nie zawsze – trzeba o tym pamiętać.

[Głosów:10    Średnia:2.9/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here