Każda praca ma swoje plusy i minusy, ale o tym dowiadujemy się dopiero, kiedy poznamy ją bliżej. Jako dzieci nie wiemy nawet jak to wszystko może wyglądać. Dorośli często nas pytali: „kim chcesz zostać jak dorośniesz”? Prawie każde dziecko odpowiadało to samo, czyli strażak, lekarz, sędzia, policjant. Czasami nawet padło pytanie jak sobie wyobrażam pracę w policji. Wtedy nie wiedzieliśmy do końca co odpowiadać, mówiliśmy tyle ile wiedzieliśmy. Praca w policji to łapanie złych ludzi, czyli głównie złodziei torebek. Nikt nie przypuszczał, że ta praca będzie bardzo odpowiedzialna i będzie niosła za sobą sporo odpowiedzialności.

Jak sobie wyobrażam pracę w policji?

Jak sobie wyobrażam pracę w policji?Dziś aby dostać się do policji należy zdać szereg testów, w tym też tych psychiatrycznych. Na pewno nie można być karanym. Ważna jest też idealna sprawność fizyczna, która na pewno będzie weryfikowana podczas egzaminu przystąpienia do policji. Oprócz tego, bardzo ważna i chyba najważniejsza jest wiedza na temat prawa. Taka nauka może bardzo przypominać studia prawa i wykłady dla takich studentów. Jest to bardzo ważna wiedza potrzebna do właściwej oceny sytuacji. Każdy policjant musi wiedzieć od razu czy zostało właśnie dokonane przestępstwo czy też nie. W tej pracy nie ma czasu na szukanie w podręcznikach prawidłowej odpowiedzi. Należy też bardzo sprawnie i logicznie myśleć aby móc spokojnie ocenić daną sytuację. Ważne też jest aby potrafić opanować się w stresujących sytuacjach, czyli zachować tak zwaną zimną krew.

Jako dzieci nikt się nie spodziewał, że to może być aż takie trudne, ale marzenia nadal pozostawały marzeniami. Po zderzeniu z brutalną rzeczywistością każdy robił to co spotkał na swojej drodze. Ten, kto miał zostać policjantem na pewno nim został i pełni teraz godną służbę. Jest też sporo lekarzy i strażaków. Po prostu nie każdy nadaje się do każdego zawodu i trzeba być tego świadomym. Oczywiście warto spróbować spełniać marzenia, ale nie warto robić tego za wszelką cenę, bo praca w policji również należy do bardzo niebezpiecznych.

[Głosów:5    Średnia:3.6/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here