Ścieżka kariery zawodowej nie zawsze jest prosta, niekiedy prowadzi nas krętymi ścieżkami, zmuszając do zmian i refleksji nad tym co chcielibyśmy robić i czego w swoim życiu poszukujemy. Idealnie byłoby, gdyby praca współgrała z naszym wykształceniem, predyspozycjami a co najważniejsze z zainteresowaniami, bo przecież nie ma nic gorszego dla człowieka niż nudna praca. Praca w której nic człowieka nie cieszy, a na dodatek zarobki nie są satysfakcjonujące, to taka praca którą trzeba jak najszybciej zmienić.

Uznaje się, że dla higieny psychicznej człowiek nie powinien wiele lat pracować w oparciu o wykonywanie tych samych obowiązków, dlatego choćby z tego względu warto mieć otwarty umysł na poszukiwania oferty idealnej na rynku pracy. Nie musimy od razu rezygnować z dotychczasowego pracodawcy, jeśli warunki panujące w firmie odpowiadają nam i czujemy się tam dobrze, warto może spróbować awansować, bądź zmienić stanowisko pracy na inne, ale w obrębie firmy? Wszelkie działania w pracy, zmierzające do naszego rozwoju, są dobre.

Jak pytać o pracę?

Jak pytać o pracę?Wiele osób zastanawia się jak pytać o pracę, a przede wszystkim gdzie o nią pytać? Jeśli jesteśmy zainteresowani rozwojem swojej kariery zawodowej w obrębie firmy w której pracujemy, zadanie jest zdecydowanie łatwiejsze. Wystarczy zapytać w kadrach, lub u swojego kierownika jak kształtują się obecne rekrutacje w firmie. Po otrzymaniu informacji, możemy osobiście udać się do interesującego nas działu i złożyć swoją kandydaturę, na wymarzone stanowisko.

Jeśli jednak planujemy rozwijać się poza strukturami dotychczasowej firmy, nie bójmy się zadawać pytań potencjalnym pracodawcom.

W chwili obecnej wiele firm podaje do siebie adresy mailowe, za pośrednictwem których możemy wysłać do firmy zapytanie, czy w chwili obecnej prowadzą rekrutacje do swoich działów. Warto mieć również w sobie na tyle odwagi, by niekiedy wybrać się z wizytą osobiście do firmy w której chcielibyśmy pracować, i otwarcie zapytać o aktualne oferty pracy.

Czasami firmy mimo to, że nie dały ogłoszenia o prowadzonej rekrutacji poszukują pracownika. Warto więc pytać o pracę, gdyż może się okazać że od pytania do rozmowy rekrutacyjnej o wymarzona posadę, dzieli nas już tylko jeden krok.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here