Obecnie płatności internetowe to zwykła codzienność, z której korzysta większość internautów. Książki, ubrania czy akcesoria kuchenne – to wszystko można kupić bez wychodzenia z domu! W sklepie internetowym istnieje przeważnie kilka metod zapłaty za dany produkt, czy usługę.

Wygoda, szybkość i bezpieczeństwo

Wygoda sklepów internetowych polega na tym, że możesz niemalże z każdego miejsca dokonać transakcji, mając tylko telefon z połączeniem z internetem ręce. Pozwala to na zagospodarowanie czasu, który i tak byłby zmarnowany np. czekaniem na autobus lub samą jazdą nim.
Szybkość polega na tym, że w poniedziałek zamawiasz produkt, płacisz za niego szybkimi płatnościami online, a we wtorek możesz już go mieć u siebie w domu. Brzmi to całkiem dobrze, jednak zdarzają się i na tym polu nieuczciwi sprzedawcy, którzy mogą wykorzystać możliwości internetu i okradać swoich klientów. Tak więc rodzi się pytanie – jak szybko i bezpiecznie robić zakupy przez internet?
Wiarygodność sklepu internetowego można łatwo sprawdzić, wystarczy, że poszukasz opinii na jego temat. Opinie wystawiane są przez klientów i można je znaleźć w wizytówkach Google. Jeżeli kupujesz przez Allegro, to sprawa jest jeszcze łatwiejsza, ponieważ szukając sklepu lub produktu niemalże od razu widać jego ocenę. Zawsze unikaj sprzedawców, którzy mają dużo negatywnych opinii, ponieważ istnieje ryzyko, że i Ciebie może oszukać.

Przepłacanie przez internet

Kupując daną rzecz online, zawsze sprawdź jej cenę w innych miejscach. Zdarza się, że cena w poszczególnych sklepach może się różnić o kilkanaście procent.
Drugą sprawą są koszty przesyłki i przelewu. Czasem sprzedawca, robiąc promocję na dany produkt, wyrównuje sobie cenę poprzez zawyżenie kosztów przesyłki. Dlatego też warto przed ostatecznym potwierdzeniem zamówienia zorientować się w kosztach przesyłki i kosztach przelewu przez internet. Szybkie przelewy internetowe przeważnie są darmowe, jednak zdarza się, że dany usługodawca pobiera prowizję od przelewu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here