Bitcoin – najważniejsza z kryptowalut jest obiektem pożądania wielu inwestorów, którzy chcieliby zarobić na niej kokosy. Do ich wyobraźni przemawia zwyżka kursu bitcoina jaka miała miejsce na przestrzeni ostatnich paru lat. Jeszcze w 2010 roku jednego bitcoina można było zakupić za 80 groszy. Później jego kurs systematycznie szybował w górę do niebotycznych poziomów. Obecnie za jednego bitcoina trzeba zapłacić około 27 000 złotych. Bitcoin prze te lata pozwolił wielu osobom stać się milionerami. Jednak część inwestorów na nim straciła wobec dużych wahań jego kursu. Niemniej jednak nadal ta kryptowaluta cieszy się dużą popularnością. Aby nabyć bitcoina należy zakupić go na giełdzie albo wykopać. Jak kopać bitcoiny? O tym dowiesz się w poniższym artykule.

Jak kopac bitcoiny?

Przed wszystkim trzeba wyjaśnić na czym tak właściwie polega kopanie czyli wydobywanie bitcoinów. Jak wiadomo ta kryptowaluta zbudowana jest z bloków tworzących system blockchain. Kopanie polega na rozbiciu zwartości tej struktury. W miejscu wyrwy tworzy się nowy bitcoin. Aby tego dokonać trzeba dysponować odpowiednim urządzeniem, które posiada bardzo dużą moc obliczeniową. Potrzebna jest ona do rozwiązania problemu kryptograficznego, które finalnie pozwoli utworzyć nowego bitcoina. Z taki zadaniem nie poradzi sobie zwykły komputer. Urządzania do kopania bitcoinów – koparki, oparte są na nieprogramowalnych układach ASIC. Muszą również posiadać bardzo wytrwały system chłodzenia, który zapewni optymalne warunki pracy procesorów na bardzo długi okres. Taki sprzęt jest trudno dostępny. Zawsze możesz spróbować zakupić używany egzemplarz od innego internauty.

Koparki muszą być urządzeniami niezwykle wydajnymi. Kopanie bitcoinów to inwestycja długotrwała i energochłonna. Musisz przeprowadzić odpowiednią kalkulacje czy taki sposób pozyskania kryptowaluty będzie dla ciebie opłacalny. Opłacalność całego przedsięwzięcia jest również zależna od aktualnego kursu bitcoina.

Zakup bitcoina na giełdzie

Jeśli nie interesuje cie kwestia jak kopac bitcoiny a nadal chcesz zostać ich posiadaczem, możesz je zwyczajnie zakupić na giełdzie. Najpopularniejszymi giełdami kryptowalut się Bitmarket oraz Bitbay. W pierwszej kolejności musisz zarejestrować się w serwisie wybranej giełdzie i dokonać przelewu środków pieniężnych. Następnie możesz zakupić bitcoina. Przed podjęciem tego kroku warto jednak przeprowadzić choćby powierzchowną analizę techniczną wykresu. Pozwoli ona wychwycić czy mamy aktualnie do czynienia z lokalnym dołkiem czy też szczytem. Zawsze warto kupować na dołku, kiedy cena jest bardziej atrakcyjna. To jak dalej będziesz postępował z zakupionym bitcoienm będzie zależało od twojej strategii. Możesz sprzedać bitcoina w momencie gdy kurs wzbije się na lokalny szczyt i zainkasować zysk. Taką operacje możesz powtarzać wielokrotnie. Możesz też myśleć w perspektywie długoterminowej i liczyć na znaczny wzrost kursu na przestrzeni kilku najbliższych lat.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here