Fotowoltaika dla Twojego biznesu – czyli jak być oszczędnym i ekologicznym

0
459

Masz własny biznes i zastanawiasz się nad oszczędnością energii elektrycznej? Chciałbyś, aby Twoje biuro było zasilane w sposób ekologiczny, z energii odnawialnej? Sprawdź jakie korzyści mogą płynąć z instalacji fotowoltaicznej!

Ile możesz zaoszczędzić?

Instalacja fotowoltaiczna może przynieść wiele korzyści Twojemu biznesowi i ostatecznie zwróci koszty, które w nią zainwestowałeś. Aby zrozumieć ile możesz zaoszczędzić dzięki fotowoltaice, posłużmy się przykładem. Załóżmy, że na 100m2 powierzchni znajduje się 59 modułów, z których każdy ma moc 270 kWp, łączna moc takiej instalacji będzie wynosiła 15,93 MWp. Co to może oznaczać dla Ciebie? Oznacza to tyle, że porównując ilość energii wytworzonej przez panele do energii elektrycznej pobranej od dostawcy możesz w prosty sposób przekalkulować, że jesteś w stanie zaoszczędzić około 9 tys. złotych w skali roku. Zobacz jak szybko inwestycja może się zwrócić. Po około 7-8 latach panele zaczną dla Ciebie nawet zarabiać! Oprócz tego robisz dobry uczynek dla przyrody, ponieważ fotowoltaika jest wysoce ekologiczna.

Czy przysługuje Ci dofinansowanie?

W 2021 roku dofinansowania na fotowoltaikę nadal obowiązują! Przyczynia się do tego państwowy cel osiągnięcia 15 % wytworzenia energii odnawialnej w ciągu roku. To sprawia, że państwo chętnie wspiera przedsiębiorstwa, które są zainteresowane OZE (odnawialnymi źródłami energii). Zainteresuje Cię na pewno fakt, że przysługuje Ci pożyczka nawet 80% całkowitej ceny, a dotacja z kolei może pokryć do 50% kosztów instalacji. Pożyczki mogą być brane maksymalnie na 15 lat, a wartość takiej pożyczki to od 500 tys. do 3 mln złotych. Co ciekawe istnieje również forma dofinansowania zapewniana przez Bank Gospodarstwa Krajowego tak zwana gwarancja Biznesmax, o którą wnioski można składać do banków współpracujących z BGK. Jak sam widzisz, fotowoltaika dla biznesu jest drogą inwestycją, jednak istnieje wiele opcji, które pomogą Ci pokryć jej koszty.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here