Firmy, które nie posiadają własnych oszczędności, jakie są niezbędne w celu nabycia głównego narzędzia pracy, jakim jest samochód, mogą z korzyścią wziąć leasing długoterminowy. To zobowiązanie, dzięki któremu bez wkładu własnego udaje się pozyskać i rozbudowywać flotę aut wedle indywidualnych potrzeb danego przedsiębiorstwa. Jakie zalety wykazuje leasing i dlaczego o warto się na niego zdecydować? Szczegóły przedstawione zostały poniżej.

Leasing dla nowych i doświadczonych firm

Leasing mogą uzyskać nie tylko doświadczone firmy z wieloletnim doświadczeniem w danej branży. To też opcja dla zupełnie nowych podmiotów, które stawiają dopiero pierwsze kroki na zawodowym rynku. Dzięki temu nie trzeba posiadać oszczędności ani lokować środków z bieżącego budżetu, aby móc inwestować w rozwój firmy.

Warunki leasingu są proste. Ten długoterminowy wynajem samochodów umożliwia nabycie aut zupełnie nowych albo używanych z komisów samochodowych. Istotą współpracy z firmą leasingową jest natomiast to, że firma nie staje się od razu właścicielem pojazdu mechanicznego, a jedynie go wypożycza. Nie jest to duży problem, ponieważ po spłacie ostatniej raty leasingowej auto można wykupić w atrakcyjnej cenie, jeśli w ogóle zachodzi taka potrzeba.

Zalety umowy leasingowej

Dlaczego przedsiębiorcy decydują się najczęściej na leasing, skoro na rynku usług finansowych funkcjonuje też chociażby kredyt samochodowy? To właśnie tego rodzaju wynajem pojazdów mechanicznych pozwala wrzucać znaczącą część miesięcznej raty w koszty prowadzonej działalności, dzięki czemu firma zobowiązana jest do płacenia mniejszych podatków.

Co więcej, korzystając z opcji leasingu, korzystanie z samochodu staje się naprawdę proste. Auto jest już ubezpieczone, firma leasingowa odpowiada za jego serwisowanie, przeglądy techniczne, ubezpieczenie, a nawet ewentualne naprawy. Z tego tytułu leasingobiorca nie ponosi żadnych opłat.

Sam proces brania samochodów w leasing jest też znacznie prostszy i krótszy, aniżeli w przypadku kredytów. Firmy leasingowe nie weryfikują potencjalnych leasingobiorców aż tak szczegółowo, ponieważ główne zabezpieczenie stanowi wynajmowany leasing. Jak wspomniano wyżej, ten nadal pozostaje własnością leasingodawcy.

Kolejny walor to kwestie finansowe. Chociaż raty leasingowe są nieco wyższe od tych, jakie wykazuje przeciętny kredyt na samochód, to jednak dla przedsiębiorstwa stają się bardziej opłacalne. Duża wartość raty to koszty prowadzonej działalności. Warto wspomnieć także o kosztach eksploatacyjnych pojazdu, na przykład konieczności zakupu paliwa. Takie opłaty także zmniejszają obowiązkowy podatek.

Cieszy również fakt, że leasingowane auta można wybierać wedle indywidualnych preferencji. Dostępne są samochody całkowicie nowe, ale też używane, ale nawet te nie mają więcej, ni kilka lat. Auta pochodzące z leasingu są niezawodne i bezawaryjne, bo firmy leasingowe regularnie je serwisują. W ofertach znaleźć można nie tylko pojazdy osobowe, ale też auta dostawcze czy ciężarówki. Wiele firm leasingowych udostępnia nawet maszyny i urządzenia, jak wózki widłowe, koparki czy podnośniki, jakie niejednokrotnie są niezbędne do prowadzenia działalności biznesowej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here