Karty płatnicze praktycznie owładnęły cały świat. Tak naprawdę niewielu z nas używa jeszcze tylko gotówki do płatności za zakupy. Często jednak chcemy dokonywać transakcji bez większych zobowiązań lub jednorazowo, czy też wręczyć komuś w prezencie pieniądze, lecz nie w postaci papierowej. Do tego idealnie nada się karta przedpłacona. Czym ona tak naprawdę jest i do czego służy?

Co kryje się za nazwą ,,karta przedpłacona’’?

W przeciwieństwie do zwykłej karty płatniczej a tym bardziej kredytowej, kartę przedpłaconą trzeba najpierw zasilić. To warunek absolutnie niezbędny do rozpoczęcia korzystania z niej. Karta taka może być spersonalizowana, ale nie musi. W takim przypadku uruchamiany jest rachunek bankowy przypisany do konkretnej karty, a nie użytkownika, co pozwala nam na anonimowość i brak większych zobowiązań. Karta taka jest oznaczona 9- cyfrowym kodem, przypisany jest do niej również kod PIN. Dużą zaletą karty przedpłaconej jest to, że można ją wielokrotnie doładowywać. Takie rozwiązania stwarza nam ogromne poczucie bezpieczeństwa- nie musimy obawiać się, że w przypadku zgubienia czy skradzenia takiej karty, wszystkie nasze oszczędności po prostu przepadną.

Jakie karty przedpłacone dostępne są na rynku?

Karta przedpłacona będzie idealna, gdy jej posiadanie nie generuje zbyt wysokich cyklicznych kosztów, prowizji. Musimy pamiętać, że taka karta umożliwia jedynie wykonywanie transakcji bezgotówkowych, więc pobieranie gotówki z bankomatu lub banku może wiązać się z dodatkowymi opłatami. Takie rozwiązania proponuje nam strona internetowa igoriacard.com– nie musimy tu martwić się niebotycznymi cenami za transakcje czy posiadanie karty. Pamiętajmy też, że właściciel karty przedpłaconej nie ma możliwości robienia przelewów z przypisanego do niej rachunku. Aby założyć taką kartę, nie musimy dokonywać wielu formalności czy wypełniać nieskończonej ilości dokumentów. Na igoriacard.com jesteśmy w stanie zamówić ją tak naprawdę w kilka chwil on-line. Znajdziemy tu szczegółową ofertę dla każdego klienta, oraz informacje niezbędne do założenia karty przedpłaconej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here