Marzysz o pracy za granicą? Znacznie wyższe zarobki i lepsze warunki pracy z pewnością są kuszące. Pracy za granicą możesz szukać samodzielnie ale jeśli nie czujesz się na siłach warto byś skorzystał z oferty biura pracy za granica. Pracownicy biura doskonale znają specyfikę rynku pracy w kraju, do którego zamierzasz wyjechać. Dlatego korzystając z ich pośrednictwa masz pewność, że wszelkie formalności zostaną dopięte na ostatni guzik. Warto jednak poświęcić trochę czasu na wybór odpowiedniego biura, nie wszystkie bowiem oferują usługi na najwyższym poziomie

Biura pracy za granica

Zgłaszając się do biura pracy możesz liczyć na fachową obsługę. Z pewnością zostaniesz skierowany na ciekawe kursy i szkolenia, które pozwolą poduczyć się nieco języka obcego a także poznać specyfiką zagranicznych rynków pracy. Zostaniesz również zaznajomiony z najważniejszymi przepisami kodeksu pracy, który obowiązuje w danym kraju a także z przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy. Możesz również liczyć nie tylko na znalezienie potencjalnego pracodawcy ale również na zapewnienie transportu tam i z powrotem.

Jak znaleźć odpowiednie biuro pracy?

Przede wszystkim w pierwszej kolejności trzeba zwrócić uwagę na kwestie formalne. Sprawdź czy twoje biuro posiada osobowość prawną – czy jest wpisane do rejestru działalności gospodarczej oraz do Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia. Ważne są również certyfikaty nadawane przez Ministerstwo Pracy. Przed podpisaniem umowy warto sprawdzić również opinie jakie krążą o danym biurze pracy w internecie. Tutaj dowiesz się jak wygląda kwestia prowizji, czy biuro płaci na czas i zapewnia odpowiednią opiekę nad pracownikiem.

Umowa, która zostanie ci przedłożona do podpisana musi być czytelna i nie zawierać jakichkolwiek niejasności. Najlepiej jakby była skonstruowana w języku polskich. Musisz wychwycić z niej przede wszystkim jak wyglądają prowizje pobierane przez biuro pracy. Oprócz prowizji od twojego wynagrodzenia agencje mogą pobierać od ciebie opłaty za transport, tłumaczenie dokumentów, szkolenia, badania lekarskie czy też kursy językowe. Musisz określić czy te opłaty – jeśli będą – nie odbiegają od standardowych opłat za takie usługi i czy w twoim odczuciu nie jest to forma haraczu. Pośrednictwo biura pracy to bardzo korzystne rozwiązanie dla osób, które nie czuję się na siłach aby załatwiać wszelkie formalności w pojedynkę.

Samodzielne poszukiwanie pracy za granicą

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie abyś spróbował na własną rękę poszukać pracodawcy za granicą. Musisz jednak znakomicie znać język, który obowiązuje w danym kraju. Umowa, która zostanie ci przedłożona do podpisu na pewno nie będzie skonstruowana w języku polskim. Musisz również znać kraj, jego specyfikę oraz doskonale orientować się na rynku pracy. Inaczej możesz paść ofiarą różnej maści naciągaczy. Osoby energiczne i zaradne z pewnością sobie z tym wyzwaniem poradzą.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here